ده‌ها حمله هوایی عربستان به یمن در یک شبانه روز

ده‌ها حمله هوایی عربستان به یمن در یک شبانه روز
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

خبرگزاری رسمی یمن، سبا از قول یک منبع نظامی نوشت جنگنده‌های عربستان سعودی در شبانه روز گذشته دست کم ۵۱ بار به مناطقی در استان‌های مختلف یمن حمله کردند.

طی این حملات، منطقه خلیقه در استان کتاف هدف حمله هواپیماهای نیروی هوایی سعودی قرار گرفت. این هواپیماها همچنین پنج بار به «باقم» در منطقه «طخیه» و یک بار به «شده» در استان صعده حمله کردند.

این منبع نظامی همچنین به خبرگزاری سبا گفته است که در ساعات گذشته مناطق مختلفی در استان‌های مختلف از جمله «نحم» در استان صنعا دست کم ۱۷ بار بمباران شده‌اند.

سبا می‌افزاید که نیروهای سعودی منطقه «حجه» را نیز هدف حملات تازه خود قرار داده و بر مناطق «حرض» و «مدی» نیز ۱۵ بار بمب ریخته‌اند.


المتونه در استان الجوف نیز بخشی از مناطق آسیب دیده از حملات جنگنده های عربستان است و به ناحیه «بختل» در استان «مخا» نیز چهار بار حمله شده است. بنا بر این گزارش، پهپادهای آمریکایی ارتش عربستان نیز دو بار به «هاملی» در استان «تعز» حمله کردند.

سبا در خبری جداگانه از قول یک منبع امنیتی می‌افزاید پهپادهای عربستان هفت بار مناطق مختلفی در «صرواح» و «مأرب» را بمباران کرده‌ و به منازل شهروندان عادی یمنی آسیب رسانده‌اند.

خبرگزاری یمن بدون ذکر جزئیات دقیق از تلفات و خسارات این حملات تنها می‌نویسد که حمله پهپادهای سعودی چندین کشته و زخمی برجای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ در یمن؛ حوثی‌ها پس از مذاکرات «مثبت» ریاض را ترک کردند

گمانه‌زنی‌ها برای پایان جنگ ۸ ساله؛ حوثی‌های یمن عازم عربستان سعودی شدند

حمله «غافلگیرکننده» حوثی‌ها به جدایی‌طلبان جنوب یمن؛ ۱۰ سرباز کشته شدند