برگزاری جشن ۶۵ سالگی فدراسیون جهانی جودو در اپراخانه ملی مجارستان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
برگزاری جشن ۶۵ سالگی فدراسیون جهانی جودو در اپراخانه ملی مجارستان

فدراسیون جهانی جودو ۶۵ ساله شد. به همین مناسبت مراسم جشنی در اپراخانه دولتی مجارستان در بوداپست برگزار شد.

خانواده بزرگ جودو در این مراسم جمع شده بودند تا در آستانه برگزاری رقابتهای قهرمانی این رشته به میزبانی پایتخت مجارستان، از بنیانگذاران و نام آوران جودو تجلیل کنند.

طی این مراسم جوایزی نیز به اسطوره های جودو به خاطر دستاوردهایش در این رشته ورزشی اهدا شد.

ژان لوک روژه، دبیر کل فدراسیون جهانی جودو و رییس فدراسیون ملی جودو فرانسه در این مراسم گفت: «من خودم را وقف جودو کرده ام. تمام سمتهای و مشاغلی که داشته ام، به این ورزش مرتبط بوده است: مدیریت کرده ام، مربی بوده ام، جودوکار بوده ام و در باشگاههای کوچک و بزرگ هم جودو یاد داده ام. جودو برایم قبل از هر چیز لذت است و نمی دانم بدون آن چه کار دیگری ممکن بود انجام بدهم.»

فرانکو کاپلتی ایتالیایی در این مراسم جایزه یک عمر دستاورد ورزشی را از سوی فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد. جودوکار سابق ۷۹ ساله ضمن تشکر از رییس فدراسیون جهانی جودو گفت: «خانمها و آقایان مرا ببخشید که در این لحظه نمی توانم به خاطر احساسات زیاد حرف بزنم. این لحظات خیلی خیلی برایم مهم است.»

در این مراسم از جودوکاران برتر جهان، «مایلیندا کلمندی» و «تدی رینر» هم تقدیر شد.

کلمندی جودوکار زن کوزوویی آلبانیایی قهرمان دو دوره مسابقات جهانی جودو و نخستین ورزشکار مدال آور طلای المپیک در تاریخ کشورش است. تدی رینر فرانسوی هم قهرمانان المپیک ریو ۲۰۱۶ از نام آوران این رشته ورزشی است.

در این مراسم خوانندگان و نوازندگان مشهوری از سراسر جهان و از مجارستان کنسرت اجرا کردند.

تیم ملی جودوی ایران با چهار نماینده در مسابقات قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان شرکت می کند.