Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخشش ژاپنی ها در روز اول مسابقات جهانی جودو

درخشش ژاپنی ها در روز اول مسابقات جهانی جودو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسابقات جهانی جودو از روز دوشنبه در بوداپست، پایتخت مجارستان آغاز شد.

آگهی

مسابقات جهانی جودو از روز دوشنبه در بوداپست، پایتخت مجارستان آغاز شد. در این مسابقات ۷۹۶ جدودکا از ۱۳۶ کشور شرکت می کنند.

از ایران نیز شش نماینده در اوزان ۶۰، ۷۳، ۸۱ و ۱۰۰ کیلوگرم در این رقابت ها حضور دارند.

در نخستین روز از این مسابقات در بخش زنان فونا توناکی ژاپنی در وزن منهای ۴۸ کیلوگرم خوش درخشید و توانست در نیمه نهایی در کمال ناباوری از سد حریف قزاق خود که شماره ۱ جهان است بگذرد.

او در فینال نیز یک نمایش به یاد ماندنی داشت و صاحب مدال طلای مسابقات ۲۰۱۳ را شکست داد تا مدال خوشرنگ طلا را ازآن خود کند.

فونا توناکی پس از پیروزی گفت: «حتی در وزن زیر ۴۸ کیلوگرم من یک رقیب کوچکم. می خواستم به جهان ثابت کنم که حتی جودوکای کوچکی مثل من شانس قهرمانی دارد.»

در روز اول مسابقات یک بار دیگر پرچم ژاپن با پیروزی نائوشیکا تاکاتو در سالن به اهتزاز درآمد تا ورزشکاران این کشور نشان دهند ژاپن مهد جودو است. نائوشیما در وزن زیر ۶۰ کیلوگرم مردان خاطره قهرمانی در مسابقات آذربایجان را زنده کرد. جودوکای ۲۴ ساله در المپیک ریو نیز خوش درخشیده بود و مدال برنز را بر گردن آویخته بود.

او می گوید: «ابینوما سرمشق من است. او سه بار پشت سر هم قهرمان جهان شد. من هم هدف بعدی ام این است که سه بار پیاپی مدال طلا را به دست بیاورم. و بعد هم امیدوارم در المپیک حضور خوبی داشته باشم.»

اما مهمان ویژه ما یکی از اسطوره های جودو است. او صاحب طلای المپیک ۲۰۰۴ است و سه بار در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ قهرمانی جهان را ازآن خود کرد، الیاس ایلیادیس، جودوکای یونانی.

او درباره روز اول مسابقات می گوید: «در وزن زیر ۶۰ کیلو غافلگیر نشدم. تاکاتو یکی از بهترین هاست. او قبلا هم تجربه قهرمانی داشت. معمولا ژاپنی ها بهترین هستند. امروز فونا توناکی هم خیلی خوب بود، او واقعا جودوکای خوبی است. جوان است و فکر می کنم خیلی بهتر از این خواهد شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت