انیشتین درباره هیتلر چه نوشته بود؟

انیشتین درباره هیتلر چه نوشته بود؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سه نامه آلبرت انیشتین خطاب به یکی از دوستانش در یکی از گالری‌های لس آنجلس به حراج گذاشته شد. این دانشمند و فیزیکدان پرآوازه در یکی از این نامه‌ها با ابراز ناامیدی از آینده اروپا از سیاست‌های نخست وزیر وقت بریتانیا در برابر هیتلر انتقاد کرده بود.

آگهی

آلبرت انیشتین در این نامه که در اکتبر ۱۹۳۸ یعنی تقریبا یکسال پیش از آغاز جنگ جهانی دوم خطاب به میشل بوسو، مهندس ایتالیایی-سوییسی نوشته بود، از اینکه توان صدور مجوز لازم برای جذب تعداد بیشتری یهودی در آمریکا را ندارد، ابراز ناامیدی می کند. او با انتقاد از رویه ای که چمبرلن در پیش گرفته بوده، نوشته به نظر می رسد او می خواهد از مانعی بنام هیتلر در برابر بسط کمونیسیم و نفوذ اتحاد جماهیر شوروی در اروپا بهره برداری کند.


این نامه چند روز پس از توافق مونیخ و موافقت بریتانیا، فرانسه و ایتالیا با الحاق چکسلواکی به خاک آلمان نوشته شده است. قیمت پایه این نامه در حراجی ۲۵ هزار دلار در نظر گرفته شده بود و در نهایت بمبلغ ۳۱ هزار و ۲۵۰ دلار بفروش رفت.


نامه دیگر انیشتین که چوب حراج خورده در مورد توضیحات این نابغه درباره علت و نحوه جدایی از میلوا ماریچ، همکار، معشوقه و همسر اولش بود. انیشتین در این نامه همچنین به چشم انداز مالی زندگی‌اش در پی کسب جایزه نوبل فیزیک نیز پرداخته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نمایش تابلوهای غارت شده توسط نازی‌ها در موزه لوور فرانسه

ظاهر شدن تبلیغات در کنار پیام‌های «طرفداری از نازی‌ها» باعث لغو همکاری دو شرکت با توییتر شد

رویترز: دستیار کرملین که کودکان اوکراینی را به روسیه می‌آورد با گروههای نئونازیسم ارتباط داشته است