اعتراف ائتلاف سعودی به «اشتباه» در یک حمله هوایی به صنعا

اعتراف ائتلاف سعودی به «اشتباه» در یک حمله هوایی به صنعا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ائتلاف سعودی به هدف قرار دادن غیرنظامیان یمنی در حمله هوایی اخیر اعتراف کرد، اما آن را حاصل یک «اشتباه» و با هدف حمله به یک «هدف مشروع نظامی» توصیف کرد.

بر اثر حمله هوایی دیگری به ساختمانی در صنعا، پایتخت یمن، دستکم ۱۴ نفر از جمله شش کودک کشته شدند.

5) #Saudi coalition: an erroneous airstrike in #Sanaa damaged a house near a communications center belonging to the militias #Yemenhttps://t.co/JhkyX5mS4x

— Rasha Mohamed (@RashaMoh2) August 26, 2017

ایستگاه تلویزیونی تحت کنترل شورشیان حوثی، ائتلاف نظامی به رهبری عربستان را مسئول این حمله که حدود ساعت سه بامداد روز جمعه به وقت محلی رخ داد، معرفی کرد.

ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بود که از گزارشهای مربوط به این حادثه آگاهی یافته است و پس از بررسی عملیات انجام شده خود در زمان این واقعه، نتیجه را گزارش خواهد کرد.

حمله روز جمعه در حالی رخ داد که بنا به اعلام کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل طی یک هفته اخیر ۴۲ تَن از جمله چند کودک در حمله ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان کشته شده اند. این آمار مربوط به روزهای بین ۱۷ تا ۲۴ اوت (۲۶ مرداد تا دوم شهریور) می شود.

UN says #Saudi-led coalition airstrikes have killed 42 civilians in #Yemen in the past week https://t.co/8cOu79E8yR#wecantsaywedidntknow

— Sophie McNeill (@Sophiemcneill) August 25, 2017

تنها در در حمله‌ای هوایی که روز چهارشنبه گذشته به یک هتل در شمال صنعا صورت گرفت، دستکم ۳۵ نفر کشته شده بودند. ائتلاف نظامی به رهبری عربستان پس از آن حادثه نیز وعده داده بود به جمع آوری اطلاعات در این مورد بپردازد.

حمله هوایی روز جمعه یک روز پس از تظاهرات صدها هزار تَن از هواداران علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن انجام شد. طرفداران علی عبدالله صالح متحد نیروهای حوثی در نبرد با حامیان عبد ربه منصور هادی، جانشین وی هستند.

Saleh stages massive rally in war-torn Yemen https://t.co/Dw6L31fiOi

— The Daily Star (@DailyStarLeb) August 24, 2017

جنگ داخلی در یمن که از ماه مارس سال ۲۰۱۵ میلادی با دخالت ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان در حمایت از عبد ربه منصور هادی آغاز شده تاکنون بیش از ده هزار کشته بر جا گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستکم ۳۵ نفر در حمله هوایی در نزدیکی پایتخت یمن کشته شدند

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است

حمله حوثی‌ها به اسرائیل؛ برای محور مقاومت و فلسطین یا کسب مشروعیت برای مذاکرات صلح با عربستان؟