اعتراف ائتلاف سعودی به «اشتباه» در یک حمله هوایی به صنعا

اعتراف ائتلاف سعودی به «اشتباه» در یک حمله هوایی به صنعا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ائتلاف سعودی به هدف قرار دادن غیرنظامیان یمنی در حمله هوایی اخیر اعتراف کرد، اما آن را حاصل یک «اشتباه» و با هدف حمله به یک «هدف مشروع نظامی» توصیف کرد.

بر اثر حمله هوایی دیگری به ساختمانی در صنعا، پایتخت یمن، دستکم ۱۴ نفر از جمله شش کودک کشته شدند.


ایستگاه تلویزیونی تحت کنترل شورشیان حوثی، ائتلاف نظامی به رهبری عربستان را مسئول این حمله که حدود ساعت سه بامداد روز جمعه به وقت محلی رخ داد، معرفی کرد.

ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بود که از گزارشهای مربوط به این حادثه آگاهی یافته است و پس از بررسی عملیات انجام شده خود در زمان این واقعه، نتیجه را گزارش خواهد کرد.

حمله روز جمعه در حالی رخ داد که بنا به اعلام کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل طی یک هفته اخیر ۴۲ تَن از جمله چند کودک در حمله ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان کشته شده اند. این آمار مربوط به روزهای بین ۱۷ تا ۲۴ اوت (۲۶ مرداد تا دوم شهریور) می شود.


تنها در در حمله‌ای هوایی که روز چهارشنبه گذشته به یک هتل در شمال صنعا صورت گرفت، دستکم ۳۵ نفر کشته شده بودند. ائتلاف نظامی به رهبری عربستان پس از آن حادثه نیز وعده داده بود به جمع آوری اطلاعات در این مورد بپردازد.

حمله هوایی روز جمعه یک روز پس از تظاهرات صدها هزار تَن از هواداران علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن انجام شد. طرفداران علی عبدالله صالح متحد نیروهای حوثی در نبرد با حامیان عبد ربه منصور هادی، جانشین وی هستند.


جنگ داخلی در یمن که از ماه مارس سال ۲۰۱۵ میلادی با دخالت ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان در حمایت از عبد ربه منصور هادی آغاز شده تاکنون بیش از ده هزار کشته بر جا گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستکم ۳۵ نفر در حمله هوایی در نزدیکی پایتخت یمن کشته شدند

جنگ در یمن؛ حوثی‌ها پس از مذاکرات «مثبت» ریاض را ترک کردند

گمانه‌زنی‌ها برای پایان جنگ ۸ ساله؛ حوثی‌های یمن عازم عربستان سعودی شدند