دستگیری یک مظنون در پی هشدار حملۀ تروریستی در شهر روتردام هلند

دستگیری یک مظنون در پی هشدار حملۀ تروریستی در شهر روتردام هلند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در پی کشف یک خودروی ون، پر شده از کپسول‌های گاز عصر چهارشنبه در شهر روتردام هلند سطح هشدارهای امنیتی در این شهر افزایش یافت و اجرای کنسرت یک گروه راک آمریکایی لغو شد.

این خودرو که دارای شماره پلاک اسپانیا بود زمانی متوقف شد که نیروهای پلیس متوجه حرکت نامنظم آن در خیابان‌های نزدیک محل برگزاری کنسرت شدند.

به گفته رسانه‌های هلندی، راننده خودرو مست بوده و پس از بازداشت و ساعتها بازپرسی، ارتباطی میان او و حوادث تروریستی بارسلون پیدا نشده است. راننده خودرو می گوید که مکانیک است و حمل کپسول گاز در خودرو بخشی از کار اوست.

پلیس هلند همچنین از دستگیری مظنونی ۲۲ ساله در جنوب استان برابانت این کشور و ساعاتی پس از لغو برنامه کنسرت خبر داد.

پلیس به جستجوی خانه فرد مظنون پرداخته است و هنوز جزئیات بیشتری درباره این تحقیقات که واحد مبارزه با تروریسم هلند نیز در آن مشارکت دارد، منتشر نشده است.

احمد ابوطالب، شهردار روتردام درباره حوادث بامداد پنجشنبه می گوید: «پلیس اسپانیا به پلیس روتردام خبر داد که احتمالا قرار است در زمان برگزاری کنسرت یک گروه آمریکایی در سالن “ماسیلو” در روتردام، حمله‌ای انجام شود. نام این گروه “الله لاس” (Allah-las) است. نام عجیبی است اما این گروه، تنها یک گروه راک است. از آنجا که این اطلاعات جدی بودند، پلیس به سازمان دهندگان این برنامه اطلاع داد.»

سالن ماسیلو با گنجایش بیش از هزار نفر چند ساعت قبل از آغاز کنسرت تخلیه شد و منطقه به محاصره نیروهای پلیس درآمد.

این گروه راک کالیفرنیایی به دلیل آنکه در ترکیب نامشان از کلمه الله استفاده کرده اند، پیش از این نیز بارها از سوی اسلامگرایان تهدید شده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارلمان نروژ تهدید به بمب‌گذاری شد؛ پلیس خیابان‌های مجاور را بست

واشنگتن پست: آمریکا دو هفته پیش از حمله مسلحانه روسیه را از محل احتمالی آن باخبر کرده بود

روسیه سیاست مهاجرتی خود را بازبینی می‌کند