Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

افزایش احتمال پیروزی آنگلا مرکل برغم شمار بالای رای دهندگان مردد

افزایش احتمال پیروزی آنگلا مرکل برغم شمار بالای رای دهندگان مردد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در حالی که تنها یک ماه تا برگزاری انتخابات عمومی در کشور آلمان باقی مانده است بنابر نظرسنجی‌ها ۴۶ درصد از رای دهندگان هنوز نامزد نهایی خود را انتخاب نکرده اند. این بالاترین آمار مربوط به رای دهندگان مردد است که از زمان اتحاد میان دو آلمان در سال ۱۹۹۰ میلادی تاکنون در نظرسنجی‌ها به دست آمده است.

همچنین بنا بر این نظرسنجی که توسط «موسسه نظرسنجی الینزباخ» آلمان تهیه شده است، ۴۵ درصد از رای دهندگان بر این باورند که نتایج این انتخابات از هم اکنون روشن است و آنگلا مرکل و حزبش یعنی «اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان» برنده خواهند شد.

در نظرسنجی دیگری نیز که «موسسه فورسا» انجام داده است ۷۶ درصد از رای دهندگان آلمانی بر این باور بوده اند که نتایج انتخابات از هم اکنون مشخص است و مارتین شولتز و حزبش یعنی سوسیال دموکرات هیچ شانسی برای پیروزی ندارند. در مقابل، تنها ۱۹ درصد از رای دهندگان معتقد بودند که هنوز امید به کسب رای کافی برای پیروزی وجود دارد.

بنا بر نظرسنجی موسسه سنجش افکار الینزباخ، در این انتخابات دموکرات مسیحی‌ها با کسب ۳۹.۵ درصد آراء برنده خواهند شد و پس از آنها سوسیال دموکراتها با ۲۴.۵ درصد آراء، لیبرال دموکراتها با ۱۰ درصد، چپها با ۸ درصد، سبزها با ۷.۵ درصد و در نهایت حزب راستگرای تندروی «آلترناتیو برای آلمان» با ۷ درصد در مراتب بعدی قرار خواهند گرفت.

این نتایج در حالی به دست آمده است که پیش از این از محبوبیت حزب آنگلا مرکل به دلیل حمایت از سیاستهای مهاجرتی کم شده بود.

به نظر می رسد سخنرانی‌های خانم مرکل و هم حزبی‌هایش در طول مبارزات انتخاباتی که بر افزایش رشد اقتصادی آلمان و کاهش شمار بیکاران متمرکز شده بود، در بهبود جایگاه حزب «اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان» در نظرسنجی‌ها نقش مهمی داشته است. به این ترتیب احتمال می رود خانم مرکل برای چهارمین دور صدراعظم آلمان شود.

انتخابات عمومی آلمان روز یکشنبه ۲۴ سپتامبر (دوم مهر) برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بارسلون بر تدابیر امنیتی می افزاید؛ از فرودگاه‌ها تا میادین فوتبال

انتخابات مجلس در تهران به دور دوم رفت؛ آراء باطله در پایتخت دوم شد؟

آغاز رأی‌گیری در انتخابات پارلمانی پاکستان؛ خدمات اینترنت و تلفن همراه قطع شد