محسنی اژه‌ای:‌خروج ماموران امنیتی از محل حصر کروبی دروغ است

محسنی اژه‌ای:‌خروج ماموران امنیتی از محل حصر کروبی دروغ است
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران در نشست خبری هفتگی خود خبر خروج نیروهای امنیتی از خانه مهدی کروبی را دروغ خواند.

دادستان پیشین تهران درباره دومین درخواست مهدی کروبی در خصوص برگزاری محکمه علنی اعلام کرد که قوه قضاییه با این درخواست نیز موافقت نکرده است.

وی درباره محصور ماندن مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد گفت:‌«‌ در زمان فتنه ۸۸ برخی از افراد محاکمه شدند، تعدادی که در سنین پایین بوده یا دانشجو بودند مشمول عفو شده و آزاد شدند. اقدامی هم شورای عالی امنیت ملی در سال ۸۹ در خصوص محصور شدن برخی افراد انجام داد که مصوبه باقی است.»

محسنی اژه ای گفت کسانی که خبر خروج نیروهای امنیتی از محل حصر مهدی کروبی را مطرح می کنند تنها کاسب کار سیاسی هستند و دلشان برای یک زندانی و یا محصور نمی سوزد. وزیر پیشین اطلاعات خبر از برخورد خبرسازان قلابی در این زمینه را داد. محسنی اژه ای اعلام کرد قوه فضاییه تحت تاثیر جوسازیها قرار نمی گیرد و این جوسازیها تنها به ضرر محصورین خواهد بود. وی گفت ما تنها اجازه نخواهیم داد که به کسی فشار بیشتری وارد نشود.

مهدی کروبی چهارشنبه در اعتراض به حضور ماموران امنیتی و عدم برگزاری دادگاه علنی، در محل حصر خود دست به اعتصاب غذای خشک زد. رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی در ۸۰ سالگی بیشتر از یک روز اعتصاب خود را ادامه داد و سپس با توجه به قول دولت مبنی بر خروج نیروهای امنیتی از محل حصر اعتصاب غذای خود را شکست.

مهدی کروبی البته خواسته دیگری داشت و آن هم برگزاری هر چه سریعتر دادگاه رسیدگی به اتهامات خود بود.

سخنان روز یکشنبه محسنی اژه‌ای واکنش‌های گسترده‌ای در فضای مجازی داشت. محمد کروبی، یکی از پسران مهدی کروبی، در آخرین واکنش به سخنگوی قوه قضائیه در توییتر خود نوشت:‌ «دولت متعهد شده كه مأموران امنيتي در هنگام بازگشت پدر به مكان حصر از منزل خارج و كنترل حصر از بيرون صورت پذيرد.»

دولت متعهد شده كه مأموران امنيتي در هنگام بازگشت پدر به مكان حصر از منزل خارج و كنترل حصر از بيرون صورت پذيرد.عكس مربوط به عمل ديروز است pic.twitter.com/Bpgk7FE2p5

— Mohammad Karoubi (@KaroubiMT) 20 août 2017

لازم است اژه اى بجاى استناد به مصوبه اى كه روحانى منكر ان است، به وظائف ذاتى آن قوه و محاكمه علنى بپردازد تا سيه روز شود هركه در او غش باشد

— Mohammad Karoubi (@KaroubiMT) 20 août 2017

وی همچنین از قوه قضاییه خواسته است تا وظیفه اصلی خود یعنی محاکمه متهمان محصور و مخالف به انتخابات سال ۸۸ را انجام دهد. وی گفت:‌ «لازم است اژه اى بجاى استناد به مصوبه اى كه روحانى منكر ان است، به وظائف ذاتى آن قوه و محاكمه علنى بپردازد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویارویی مستقیم نظامی با اسرائیل چه تاثیری بر زندگی شهروندان عادی ایران می‌گذارد؟

پلیس ایران دور جدید سخت‌گیری‌ها برای حجاب اجباری را آغاز کرد

ایران یک کشتی «مرتبط با اسرائیل» را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کرد