Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

محکومیت سه جوان دموکراسی‌خواه هنگ‌کنگی به زندان

محکومیت سه جوان دموکراسی‌خواه هنگ‌کنگی به زندان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جوشوا وونگ به همراه دو تن دیگر از رهبران جوان «جنبش چتر هنگ‌کنگ»، روز پنجشنبه بخاطر نقششان در تظاهرات علیه افزایش مداخله چین در ساختار سیاسی هنگ‌کنگ به چندماه زندان محکوم شدند.

این سه دانشجو هنگ‌کنگی ابتدا بخاطر «تجمع غیرقانونی» به زندان‌های کوتاه‌مدت‌ محکوم شده بودند، اما در دادگاه تجدید نظر این حکم به چندماه حبس افزایش یافت. جوشوا وونگ به ۶ ماه، الکس چا به ۷ ماه و ناتان لا به ۸ ماه زندان محکوم شده اند.

جوشوا وونگ در حساب توییتری خود نوشت: «آنها می‌توانند تظاهرات را ساکت کنند، ما را از قانونگذاری مجلس حذف کنند و زندانیمان کنند. اما آنها نمی‌توانند قلب و ذهن ساکنان هنگ‌کنگ را تسخیر کنند.»

They can silence protests, remove us from the legislature and lock us up. But they will not win the hearts and minds of Hongkongers.

— Joshua Wong Chi-fung (@joshuawongcf) August 17, 2017

جنبش موسوم به چتر هنگ‌کنگ یک حرکت سیاسی و دموکراسی‌خواهانه است که از سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز شد. نام و لوگوی این جنبش نماد مقاومت تظاهرکنندگان با استفاده از چتر در برابر پلیس هنگ‌کنگ محسوب می‌شود.

با پایان یافتن حاکمیت ۱۵۵ ساله بریتانیا بر هنگ‌کنگ از سال ۱۹۹۷، این جزیره با حفظ خودمختاری به قلمرو چین واحد بازگشت. هنگ‌کنگ نسبت به چین از آزادی‌های سیاسی و مدنی بیشتری برخوردار است و حقوق و آزادی‌های مستقل این کشور در معاهده انتقال حاکمیت هنگ‌کنگ به چین ذکر شده است.

پکن در دهه‌های گذشته موفق به سرکوب جنبش‌های خواهان حقوق مدنی و سیاسی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین: درگیری نظامی با آمریکا فاجعه‌بار است پس باید مسائل را با گفتگو حل کنیم

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟

ناآرامی‌های گرجستان؛ جایی که «نسل زد» جلودار اعتراضات علیه لایحه جنجالی دولت است