آغاز رزمایش مشترک ژاپن و ایالات متحده در هوکایدو

آغاز رزمایش مشترک ژاپن و ایالات متحده در هوکایدو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

رزمایش مشترک نیروهای ارتش ژاپن و ایالات متحده آغاز شد. به گفته سخنگوی ارتش ژاپن این رزمایش بزرگترین رزمایش مشترک بین دو کشور در دهه های اخیر است. مقامات ژاپن و آمریکا اعلام کرده اند که رزمایش جدید ارتباطی با تهدیدهای اخیر رهبر کره شمالی ندارد.

صدها تن از نیروهای نظامی آمریکایی و ژاپنی در این رزمایش که در شمال ژاپن و در کرانه اقیانوس آرام است، شرکت کرده اند. جزیره هوکایدو محل آغاز این رزمایش است. رهبر کره شمالی پیشتر تهدید کرده بود که جزیره گوام که تحت حاکمیت آمریکا قرار دارد را با موشکهای بالستیک مورد هدف قرار خواهد داد و بخشی از ژاپن در مسیر پرتاب موشکها قرار خواهند گرفت و این موضوع نگرانی توکیو را برانگیخته است.

سخنگوی وزارت دفاع ژاپن همچنین اعلام کرده است که نخستین بار است که نظامیان نیروی زمینی ژاپن با همتایان آمریکایی در جزیره هوکایدو یک رزمایش نظامی برگزار می کنند.

این رزمایش درحالی برگزار می شود که در ساعات اخیر تنشها میان کره شمالی و آمریکا کاهش پیداکرده است. دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه از تصمیم کره شمالی مبنی بر به حالت تعلیق درآوردن اجرای پروژه حمله موشکی به جزیره گوآم استقبال کرد. آقای ترامپ با انتشارتوییتی تصریح کرده تصمیم کیم جونگ اون، رییس جمهوری کره شمالی عاقلانه و منطقی است. به گفته وی گزینه جایگزین می توانست غیرقابل قبول و فاجعه بار باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن، بریتانیا و ایتالیا برای ساخت جنگنده پیمان بستند‌؛ گامی نوین در جهت «طرح جهانی نبردهای هوایی»

سازمان ملل: وضعیت حقوق بشر در روسیه پس از حمله به اوکراین وخیم‌تر شده است

ناپدید شدن وزیر دفاع چین؛ آمریکا مدعی شد مقام چینی تحت بازجویی است