Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

حضور زنان والیبالدوست در ورزشگاه اردبیل

حضور زنان والیبالدوست در ورزشگاه اردبیل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

زنان ایرانی در حالی توانستند دیدارهای‌های انتخابی جام جهانی والیبال را در استادیوم اردبیل تماشا کنند که در چند سال اخیر موضوع حضور زنان در استادیوم‌های ورزشی به‌عنوان تماشاگر بحث برانگیز شده است.

تیم ملی والیبال ایران روز گذشته (۲۳ مرداد) موفق شد در آخرین دیدار خود در مرحله انتخابی قهرمانی جهان در منطقه آسیا سه بر صفر قطر را شکست دهد و با ۱۲ امتیاز به مسابقات قهرمانی والیبال جهان در سال ۲۰۱۸ که به طور مشترک در بلغارستان و ایتالیا برگزار می شود، صعود کند.

این مسابقات انتخاباتی در حالی در استادیوم والیبال اردبیل برگزار شد که حضور زنان تماشاگر برای تشویق تیم ملی والیبال ایران بسیار پررنگ بود و آن‌ها توانستند در هر چهار بازی ایران در مقابل حریفان، تیم ایران را تشویق کنند.

حضور زنان در ورزشگاه‌ها در سال‌های بعد از انقلاب ۱۳۵۷ محدود شد. اما ورود زنان به مسابقات ورزش‌هایی چون والیبال، هندبال، بسکتبال تا سال ۲۰۱۳ مشکلی نداشت. آخرین تجربه حضور بانوان در ورزشگاه آزادی به بازی معروف ایران و ژاپن باز‌می‌گردد که ایران با پیروزی در آن دیدار، مجوز حضور در لیگ جهانی ۲۰۱۳ را کسب کرد و بعد از آن بود که از حضور بانوان در ورزشگاه‌‌ها جلوگیری شد.

البته در خرداد ماه سال جاری زنان تماشاگر به طور محدود و گزینش شده برای اینکه فدراسیون جهانی والیبال ایران را از میزبانی مسابقات این رشته ورزشی محروم نکند، در استادیوم ۱۲ هزار نفری آزادی و همزمان با برگزاری مسابقات لیگ جهانی والیبال حضور داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی محرمانه: ایران بر ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود افزوده است

انتخابات ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با عباس عبدی و محمد مهاجری؛ چه کسی جانشین رئیسی می‌شود؟

پدر معترض اعدام‌شده در ناآرامی‌های سال ۱۴۰۱ ایران به شش سال زندان محکوم شد