مصوبه مجلس ایران برای تزریق ۲ هزار میلیارد تومان به بودجه نظامی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مصوبه مجلس ایران برای تزریق ۲ هزار میلیارد تومان به بودجه نظامی

نمایندگان مجلس ایران روز یکشنبه به اختصاص بودجه دوهزار میلیارد تومانی برای تقویت توان دفاعی و اطلاعاتی ایران و حمایت از سپاه پاسداران رای موافق دادند. وکلای مجلس این بودجه را در چارچوب طرحی با عنوان «مقابله با اقدامات تروریستی ماجراجویانه آمریکا» تصویب کردند.

جزییات این طرح با رای موافق اکثریت نمایندگان و تنها یک رای مخالف به تصویب رسید. در راستای این طرح بودجه یکهزار میلیارد تومانی هم از سوی دولت برای مبارزه با تروریسم در منطقه خاورمیانه به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اهدا خواهد شد. نیروی قدس به فرماندهی قاسم سلیمانی شاخه برون مرزی سپاه پاسداران است. این نیرو فعالیتهای گسترده ای در عراق و سوریه دارد.

با تصویب این طرح نیمی از بودجه اختصاص یافته به مبارزه با تروریسم برای گسترش فعالیتهای موشکی به کار گرفته خواهد شد. دو هفته پیش کنگره آمریکا طرح دولت ترامپ با عنوان «مقابله با اقدامات بی ثبات کننده ایران»‌ را تصویب کرده بود.

رای اکثریت نمایندگان مجلس ایران به طرح تقویت توان دفاعی ایران در حالی داده شد که روز شنبه مقامات وزارت بهداشت ایران برای خرید ۴۸ فروند چرخبال از کمپانی اروپایی ایرباس به توافق رسیدند. قرار است این چرخبالها برای کمک و امدادرسانی در فجایع طبیعی و شرایط اضطراری در اختیار جمعیت هلال احمر ایران قرار گیرند.