Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کره شمالی: آماده‌ایم به آمریکا درس جدی بدهیم

کره شمالی: آماده‌ایم به آمریکا درس جدی بدهیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی روز دوشنبه طی بیانیه ای اعلام کرد که کشورش آماده است تا در صورت اقدام نظامی آمریکا، با استراتژی هسته‌ای خود یک «درس جدی» به ایالات متحده بدهد. در این بیانیه آمده است که کره شمالی حاضر نیست برنامه هسته‌ای و موشکی خود را روی میز مذاکره بگذارد.

پیونگ‌یانگ در بیانیه ای که در رسانه های فیلیپین در حاشیه ای نشست منطقه ای آ سه‌ آن (انجمن ملل آسیای شرقی) منتشر شد، دلایل تحریم‌های اخیر سازمان ملل متحد را «ساختگی» خواند و اعلام کرد که قطعنامه‌های روز گذشته شورای امنیت «غیرقانونی» و «غیرمنصانه» است.

وزارت امور خارجه کره شمالی سازمان ملل را به سوء استفاده از اقتدار خود متهم و اعلام کرد به تحریم‌های جدید به شدت واکنش نشان خواهد داد.

North Korea says it will launch a “thousands-fold” revenge against the U.S. in response to sanctions. https://t.co/nCiDVlfcPd (Photo: epa) pic.twitter.com/ViucNYk9nR

— USA TODAY (@USATODAY) August 7, 2017

قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده در شورای امنیت سازمان ملل خواستار توقف صادرات ذغال سنگ، آهن، سنگ آهن، سرب و همچنین محصولات دریایی از کره شمالی شده است. براساس این قطعنامه، صادرات این کالاها منبع بیش از یک میلیارد دلار درآمد برای کره شمالی است.

آزمایش‌های موشک‌های بالستیک کره شمالی در ماه های اخیر باعث شد تا چین، بزرگ‌ترین متحد پیونگ‌یانگ هم به صف منتقدان جدی سیاست‌های نظامی این کشور بپیوندد.

پیونگ‌یانگ در بیانیه خود گفته است که آزمایش موشکی ماه ژوئیه نشان داد خاک تمام ایالات متحده در تیررس این موشک ها هستند. با این حال کره شمالی توان موشکی خود را ابزار قانونی دفاعی این کشور توصیف می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره شمالی پیشنهاد کره جنوبی برای مذاکره را رد کرد

تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی؛ پکن خواستار از سرگیری مذاکرات شد

واکنش‌ها؛ 'موشک بالستیک کره شمالی آلاسکا را در تیررس دارد'