ترکیه برای صادرات به قطر به مسیر ایران می‌اندیشد

ترکیه برای صادرات به قطر به مسیر ایران می‌اندیشد
نگارش از Euronews

آنکارا، دوحه و تهران در حال بررسی مسیر تجاری زمینی در خاک ایران برای صادرات از ترکیه به قطر هستند و وزیر اقتصاد ترکیه می‌گوید آسان‌ترین مسیر برای این منظور مسیر زمینی ایران است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی و نقل از نهاد زیبکچی، وزیر اقتصاد ترکیه، سه کشور در حاشیه مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری ایران و در جریان دیدارهای سه‌جانبه در تهران در این‌باره به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

وزیر اقتصاد ترکیه در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی ادامه ارسال کالا از ترکیه به قطر از مسیر هوایی را پایدار ارزیابی نکرد. او ضمن اشاره به حمل‌ونقل دریایی و اهمیت آن، مسیر زمینی را بعنوان راهی آسانتر از دیگر روش‌ها، مورد توجه قرار داد.

دولت‌های عربستان، امارات، بحرین و مصر پنجم ژوئن با متهم کردن قطر به حمایت از گروه‌های تروریستی و اقدام برای بی‌ثباتی در منطقه، روابط دیپلماتیک خود با این کشور را قطع کردند و با اعمال تحریم‌هایی تلاش کردند تا دوحه را منزوی کنند.

در پی آن کالاهای صادراتی از ترکیه و ایران جای کالاهای کشورهای عرب را در فروشگاه‌های قطر گرفت. ترکیه در ماه ژوئن امسال ۵۲ میلیون و چهارصد هزار دلار کالا به قطر صادر کرده است.

مطالب مرتبط