Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برزیل؛ آیا میشل تمر به سرنوشت روسف دچار می شود؟

برزیل؛ آیا میشل تمر به سرنوشت روسف دچار می شود؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

میشل تمر، رییس جمهوری موقت برزیل که سال گذشته پس از تعلیق دیلما روسف رییس جمهوری سابق این کشور به جرم فساد مالی به جای او نشست خود، امروز در موقعیتی مشابه در آستانه تعلیق قرار گرفته است. نمایندگان پارلمان برزیل امروز در مورد تعلیق و دستور محاکمه آقای تمر در دیوان عالی کشور تصمیم خواهند گرفت.

آقای تمر با اعتماد به نفس کامل، نتیجه نشست امروز را به نفع خود می داند. اطرافیان میشل تمر نگران هستند مبادا تحریم اپوزیسیون باعث عقب افتادن جلسه مجلس شود و مایلند همین امروز تصمیم نمایندگان مشخص شود.

اما نمایندگان مخالف، معتقدند که آقای تمر به پایان کار خود رسیده و تکلیف وی یا امروز در مجلس و یا یک ماه دیگر با تعقیب شکایت دادستان کل برزیل روشن خواهد شد.

تا چند هفته پیش میشل تمر از حمایت کافی در بین نمایندگان مجلس برخوردار بود و با وجود مشکلات اقتصادی کشور، سعی داشت برای جلب نظر نمایندگان بودجه های سنگینی به آنان اختصاص دهد.

اما در یک نظر سنجی که هفته گذشته در برزیل انجام شد، تنها پنج درصد از برزیلی ها موافق میشل تمر بودند. این رقم نشاندهنده کاهش محبوبیت او در بین مردم است.

مخالفان میشل تمر او را متهم می کنند که با وعده و وعید و با پول مردم آرای نمایندگان را خریده است.

میشل تمر متهم به دریافت غیر مستقیم رشوه از طریق واسطه ای است که پلیس او را با چمدانی حاوی ۱۵۰ هزار دلار دستگیر کرده است. این پرونده در ماه مه علنی شده و صدای او بعنوان مدرک منتشر شده است.

آقای تمر اتهام فساد مالی را تکذیب می کند و نمی خواهد به توصیه مخالفان از سیاست کناره گیری کند. در صورت رای مثبت پارلمان به محاکمه میشل تمر وی از کار کنار گذاشته می شود و رودریگو مایا رییس مجلس عوام تا پایان سال آینده میلادی به جای او می نشیند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیگرد قضایی بیش از ۱۰۰ سیاستمدار برزیل به اتهام فساد مالی

تظاهرات ده‌ها شهروند آلبانی با کوکتل مولوتوف در برابر ساختمان شهرداری تیرانا

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت