وقتی که صندلی‌های اتوبوس با زنان برقع‌پوش اشتباه گرفته می شوند

وقتی که صندلی‌های اتوبوس با زنان برقع‌پوش اشتباه گرفته می شوند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

گروهی با گرایش‌های ضد مهاجران در نروژ که از شدت اسلام‌هراسی صندلی‌های اتوبوس را با زنان برقع پوش اشتباه گرفته بودند خواستار تخلیه اتوبوس از زنان برقع پوش شدند.

تعدادی از اعضای این گروه ۱۳هزار عضوی در فیسبوک با نوشتن مطلبی در صفحه گروه «نروژ، سرزمین پدری» خواستار تخلیه این اتوبوس شدند.

اعضای این گروه همچنین با کامنت‌هایی مثل «فاجعه‌بار»، «وحشتناک» و «نفرت‌انگیز» به توصیف این تصویر پرداختند. گفته می‌شود این گروه عکس مذکور را از وبسایت خبری «نتاویزن» گرفته بودند.

بسیاری از اعضای این گروه به غایت شیفتۀ نروژ، سرزمین اجدادشان نگرانی خود را از جاسازی بمب یا سلاح در زیر لباس‌های برقع‌پوشان کذایی ابراز داشته‌اند و خواستار آن شدند که جلوی این برقع‌پوشان زاییده توهم گرفته شود.

هفته گذشته عکاسی به نام یوهان سالتوایک با انتشار این عکس به شوخی زیر آن پرسیده بود:«درباره آن چه فکر می‌کنیم؟» او علاقمند بود بداند مردم در نگاه اول چه درک و برداشتی از آن دارند.

این عکس با واکنش‌های جدی در میان اعضای گروه مهاجرستیز روبرو شده و گفته می‌شود حجم نظرات ارائه شده درباره این عکس حدود ۲۳ صفحه است و نزدیک به دو هزار بار به اشتراک گذاشته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استارتاپ نروژی سفارش‌های غذایی را با پهپاد به دست مشتریان می‌رساند

سرویس اطلاعاتی نروژ: روسیه از نظر نظامی در اوکراین دست بالا را به دست می‌آورد

عامل کشتار ۷۷ نفر در دادگاه شکایت علیه دولت نروژ: انسان و متاسفم؛ هر روز در زندان به فکر خودکشی‌ام