Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سخنگوی دولت: رهبری مساله حصر را غیر قابل حل نمی‌داند

سخنگوی دولت: رهبری مساله حصر را غیر قابل حل نمی‌داند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در مورد حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی می گوید رهبر جمهوری اسلامی مساله حصر را غیر قابل حل نمی‌داند.

آقای نوبخت که روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران سخن می گفت، در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا در مورد سلامتی محصورین و نظر شورای امنیت ملی گفته است که این شورا به تازگی بحثی در این زمینه نکرده اما دولت خود را در مورد سلامتی آنها مسئول می داند.

سخنگوی دولت در مورد پیگیری موضوع توسط وزیر بهداشت گفت: «تردید نکنید آنچه وزیر بهداشت و درمان انجام می‌دهد، تحت نظر دولت است. ایشان عضو کابینه هستند و در راستای تعهدات خود عمل می‌کنند.»

روز دوشنبه نرگس و زهرا موسوی دختران زهرا رهنورد و میرحسین موسوی در یک گفتگوی اختصاصی با روزنامه جمهوری اسلامی نسبت به وضعیت سلامتی و عدم پیگیری های لازم درمانی برای پدر و مادر خود اظهار نگرانی کرده‌ بودند.

اما آقای نوبخت در گفتگو با خبرنگاران، گفت: «ضمن آرزوی سلامتی برای این عزیزان ان‌شاالله شرایط به گونه‌ای شود که دغدغه‌ای برای مردم و خانواده این عزیزان و اساسا کشور نباشد. همه فرزندان این ملت هستیم و باید تلاش کنیم که از منافع ملی دفاع کنیم و آرامش به جامعه بازگردد.»

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی حدود شش سال و نیم است که در حصر بسر می برند و رفع حصر آنها از جمله وعده های حسن روحانی در اولین دوره ریاست جمهوری بود. اما هرگاه بحثی در مورد دلیل عملی نشدن این وعده مطرح می شد، برخی مقامات یا نمایندگان مجلس، رهبر جمهوری اسلامی را تنها تصمیم گیرنده در این مورد می دانستند.

اما سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران در مورد نظر کنونی رهبر جمهوری اسلامی گفت: «باب حل این موضوع مفتوح است و مقام معظم رهبری هم در این باره چیزی را غیرقابل حل نمی‌دانند و امیدواریم مساله به نحوی پیش برود که دغدغه‌ای برای مردم و کشور نباشد.»

آقای نوبخت حصر را ناشی از برخی کدورت ها دانست و گفت: «امیدواریم خداوند سلامتی عاجل عنایت فرماید، هرچه زود‌تر کدورت‌های به وجود آمده از میان برود.» او در عین حال دولت قبلی را پاسخگو در مورد حصر دانست و تاکید کرد: «امروز مردم نسبت به سلامتی عزیزان ما نگران هستند حصر محصول آن دوره است و‌‌ همان دولت باید پاسخگو باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد

درخواست مردی از ژاندارمری ایتالیا: زندگی با همسرم جهنم است مرا زندانی کنید

دختر حاکم دبی سرانجام از امارات خارج شد؛ «حالا آزادانه می‌توانم سفر کنم»