Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مصاحبه اختصاصی یورونیوز با یاشار سلطانی: همشهری شکایت خود را پس گرفت

مصاحبه اختصاصی یورونیوز با یاشار سلطانی: همشهری شکایت خود را پس گرفت
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دومین جلسه دادگاه یاشار سلطانی، خبرنگار و مدیر مسئول سایت معماری نیوز روز دوشنبه به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد.

یاشار سلطانی در گفتگوی تلفنی با یورونیوز با اشاره به این که جلسه دادگاه غیرعلنی بوده یادآوری کرد که محتوای جلسه رسیدگی دادگاه قانونا قابل انتشار نیست.

پرونده سلطانی شامل اتهاماتی در پیوند با افشای گزارش محرمانه سازمان بازرسی در خصوص واگذاری املاک به برخی از مدیران شهرداری تهران است. ماجرا در واقع مربوط به انتشار فهرست املاک شهرداری است که از شهریور ماه سال گذشته آغاز شده است. شاکیان پرونده در جلسه امروز پنج تن از اعضا شورای شهر تهران هستند.

یاشار سلطانی با اشاره به این که تنها دو نفر از سه وکیل او اجازه حضور در دادگاه را یافته‌اند، گفت دادگاه همچنان در مرحله رسیدگی است و به احتمال زیاد در جلسه فردا (سه‌شنبه) هم پایان نخواهد یافت. به گفته او دادگاه هنوز وارد موضوع اتهام مربوط به «املاک نجومی» نشده و با توجه به حجم پرونده بعید است که روند رسیدگی به این زودی پایان بپذیرد و بنابراین پرونده هنوز به مرحله درخواست حکم از سوی نماینده دادستان نرسیده است.

مدیر مسئول وبسایت خبری معماری نیوز در گفتگوی اختصاصی خود با یورونیوز همچنین یادآوری کرد که پرونده متهم دیگر این ماجرا یعنی احمد حکیمی پور که آن هم مربوط به املاک نجومی است، هنوز در دادگاه مطرح نشده است.

روزنامه همشهری نیز در دادگاه امروز رسما شکایت خود از یاشار سلطانی را پس گرفت. آقای سلطانی با اعلام این خبر به یورونیوز گفت که نماینده این روزنامه دلیل انصراف خود از طرح شکایت را درک همکاری در حوزه رسانه و اطلاع‌رسانی بیان کرده است. شکایت روزنامه همشهری مربوط به انتشار خبری در معماری نیوز، وبسایت خبری یاشار سلطانی در مورد خودکشی یکی از کارکنان شهرداری بود. شهرداری می‌گوید فرد یاد شده نه بر اثر خودکشی، که به دلیل سقوط از پله فوت کرده است، اما آقای سلطانی می‌گوید معماری نیوز خبر خودکشی این فرد را به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان منتشر کرده بود.

یاشار سلطانی با ابراز خوشبینی از روند دادرسی خود و با اظهار امیدواری به این که قوه قضائیه در این پرونده مستقل عمل کرده و رأی صادر کند، در آستانه جلسه دادگاه روز سه‌شنبه گفت: «به هر حال ما بر اساس رسالت مطبوعاتی خود پیگیر دفاع از حقوق شهروندان هستیم و بر اساس ماده ۲ قانون مطبوعات و نیز اصل نهی از منکر مندرج در فرمان هشت ماده‌ای نمی‌توانیم چشم خود را بر موارد فساد ببندیم.»

آقای سلطانی روز گذشته نیز گفته بود در دفاعیات خود همچنان «مسیر شفاف‌سازی» را طی خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به این که موضوع شکایت‌ها فقط پرونده املاک نیست گفته بود: «شکایت‌های دیگری هم هست مانند انتشار خبر عروسی دختر آقای قالیباف با عنوان قرق پارک لویزان که شکایت آقای قالیباف را به همراه داشت. خبر مربوط به پسر آقای چمران که گفته بودیم از رانت در بحث استخدام در معاونت شهرسازی تپه‌های عباس‌آباد استفاده کردند و شکایات دیگر.»

احمد توکلی نیز روز دوشنبه به عنوان رئیس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت برای توضیح پاره‌ای مسائل در بخش نخست جلسه امروز دادگاه شرکت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یاشار سلطانی کیست؟

ادعای تازه حوزه علمیه امام خمینی: صدیقی شخصاً با حضور در دفترخانه سند انتقال ملک را امضا کرده است

از زمین‌خواری تا درآمد ماهانه میلیاردی از هتل؛ از فساد مالی منتسب به کاظم صدیقی چه می‌دانیم؟