Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

عربستان: درخواست قطر برای بین المللی کردن مکان‌های مقدس «اعلام جنگ» است

عربستان: درخواست قطر برای بین المللی کردن مکان‌های مقدس «اعلام جنگ» است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تنش لفظی میان سیاستمداران دو کشور قطر و عربستان سعودی وارد مرحله جدیدی شده است. وزیر خارجه عربستان سعودی روز یکشنبه گفت که درخواست قطر مبنی بر بین المللی کردن حج مسلمانان، اعلام جنگ به پادشاهی عربستان است.

بنا بر اعلام وبسایت «العربیه» عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی در گفتگو با این شبکه خبری گفته است: «درخواست قطر برای بین المللی کردن مکان‌های مقدس، یک حرکت تهاجمی و اعلام جنگ علیه پادشاهی است.» او در ادامه می افزاید: «حق ما برای پاسخ دادن به هرکسی که در زمینه بین المللی کردن این مکان‌ها تلاش کند، محفوظ خواهد بود.»

سخنان عادل الجبیر در حالی مطرح می شود که تا کنون هیچ بیانیه رسمی درباره این درخواست از سوی مقامات قطری منتشر نشده است؛ به این ترتیب به نظر می رسد این سخنان، در واکنش به اتهام وارد شده از سوی دوحه به ریاض مبنی بر سیاسی کردن حج مطرح شده باشد.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر نیز در پاسخ عادل الجبیر اعلام کرد که هیچ درخواست رسمی از سوی کشورش در این باره مطرح نشده است.
او در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره گفت: «ما از پاسخ دادن به اطلاعات نادرست و داستانهایی که از هیچ ساخته می شوند خسته شده ایم.»

قطر پیش‌تر عربستان سعودی را به سیاسی کردن حج متهم و با خطاب قرار دادن گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه آزادی مذاهب نسبت به موانع ایجاد شده از سوی عربستان سعودی در مقابل قطری‌هایی که مایلند در حج امسال شرکت کنند، ابراز نگرانی کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران قطر، آنچه تا کنون روی داده

توافق تهران و ریاض کام حجاج ایرانی را پس از ۷ سال شیرین کرد

پول قطری‌ها حاضراست اما آیا موفق می‌شوند مالک منچستریونایتد شوند؟