Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پخش تصویر محمد خاتمی از سیمای جمهوری اسلامی ایران

پخش تصویر محمد خاتمی از سیمای جمهوری اسلامی ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دوشنبه شب ۹ مردادماه، شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران تصاویری از محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق ایران پخش کرد که مربوط به مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری او بود.

این اقدام سازمان صدا و سیما با واکنش گسترده در رسانه ها و شبکه های اجتماعی روبرو شده و اقدامی در جهت پایان گرفتن ممنوعیت صدا و تصویر محمد خاتمی ارزیابی شده است.

ممنوع التصویری آقای خاتمی که بعدها معلوم شد با ممنوع الخروجی او همراه است، در عمل در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد برقرار شد. این ممنوعیت تنها چندبار توسط سخنگوی قوه قضائیه تایید و در مورد عدم رعایت آن به رسانه ها تذکر داده شد، اما هیچ نهاد حکومتی مسئولیت آنرا بر عهده نگرفت.

با گسترش اعتراض در شبکه های اجتماعی و مجامع عمومی به ممنوعیت صدا و تصویر رئیس جمهور اسبق ایران، برخی مقامات این ممنوعیت را مصوبه شورای امنیت ملی دانستند، اما حسن روحانی که خود ریاست این شورا را بر عهده دارد در اولین دوره ریاست جمهوری اعلام کرد که شورای امنیت ملی هیچگاه چنین تصمیمی نگرفته است.

آقای روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز در کارزارهای انتخاباتی خود به کرات ار محمد خاتمی نام برد و رفع ممنوع التصویری وی را وعده داد.

#️صداوسیما امروز سنت شکنی کرد#خاتمی#ابطحی#کرباسچیpic.twitter.com/lWZJcNoYj5

— Habib Abedi (@habibabedii) July 31, 2017

در همین حال، صدای و سیمای جمهوری اسلامی در اقدامی غیرمنتظره نظرات آقایان ابطحی و کرباسچی را در مورد ترکیب کابینه دوازدهم از شبکه خبر پخش کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام

رویترز با استناد به تصاویر ماهواره‌ای: ایران در حال توسعه تولیدات موشکی است