Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

لغو کنسرت «آواز پارسی» شهرام ناظری در قوچان

لغو کنسرت «آواز پارسی» شهرام ناظری در قوچان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کنسرت شهرام ناظری با نام «آواز پارسی» با مخالفت مسئولان قضایی قوچان روبرو شد. شهرام ناظری که به همراه پسرش برای اجرای کنسرت به قوچان سفر کرده بودند با درهای بسته سالن اجرای کنسرت مواجه شدند.

به گفته مدیر روابط عمومی کنسرت «آواز پارسی»، هیچ یک از مراجع قضایی و مسئولان وزارت ارشاد درباره لغو اجرا به برگزار کنندگان اطلاع رسانی نکرده بودند.

حافظ ناظری پسر شهرام ناظری به خبرگزاری ایسنا درباره دلیل پلمپ شدن درهای سالن گفت : « جناب دادستان با من تلفنی صحبت می‌کنند و می‌گویند سقف این سالن بر سر مردم خراب می‌شود. این ستون‌های بزرگ به چه دلیل باید روی سر مردم بریزد؟ »

خبرگزاری ایرنا به نقل از دادستان قوچان اعلام کرد که کنسرت موسیقی سنتی شهرام و حافظ ناظری به دستور دادستان قوچان به علت «نامناسب بودن مکان برگزاری» لغو شده است. دادستان قوچان گفته بود این مکان در شان هنرمندان و مردم نبوده است.

این خبرگزاری یک روز پیش از زمان برگزاری کنسرت از دوگانگی تصمیم مسئولان خبر داده بود.

رمضانعلی آذری، دادستان عمومی و انقلاب قوچان به این خبرگزاری گفته بود : « برخی مسائل امنیتی و ترافیکی نادیده گرفته شده، در زمینه چینش خانواده‌ها و مدعوین مراسم نیز از سوی برگزار کنندگان برنامه‌ریزی درستی صورت ‌نگرفته است ».

علم الهدی امام جمعه مشهد همواره با برگزاری کنسرت در استان خراسان رضوی مخالفت کرده است. گفته های وی درباره ابتذال موسیقی و موسیقی دینی خبر ساز بوده است. وی در سخنانی در خطبه های نماز جمعه گفته بود اگر کسانی در مشهد خواهان موسیقی هستند بهتر است از این شهر بروند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهرام ناظری به دلیل «عارضه قلبی» در بیمارستان بستری شد

نمایشگاهی که به خاطر عکس داریوش فروهر در شب افتتاحیه تعطیل شد

علم‌الهدی: مشهد شهر عیاشی و کنسرت نیست