داماد ترامپ در کمیته تحقیق سنا شهادت داد

داماد ترامپ در کمیته تحقیق سنا شهادت داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در برابر کمیته تحقیق در سنای این کشور در خصوص جنجال ناشی از دخالت روس ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شهادت داد.
وی پس از جلسه سنا گفت: «تمام کارهای من درست بودند و در چارچوب روند عادی کارزار انتخاباتی صورت گرفتند.»

آقای کوشنر پیش از حضور در این جلسه نیز در بیانیه ای هرگونه ارتباط «نامناسب و نامتعارف» و یا «منابع مالی» روس ها برای فعالیت های تجاری خود را رد کرده بود.

آقای کوشنر ۳۶ ساله داماد و در عین حال مشاور ارشد دونالد ترامپ است. وی در زمان رقابت های انتحاباتی استراتژی دیجیتالی رقابت آقای ترامپ را سر و سامان می داد و مدیریت می کرد.
وی همچنین در پایان بیانیه با تاکید بر این که نه او و نه هیچکدام از اعضای تیم انتخاباتی ارتباط هیچ تبانی با روس ها نداشته اند جمله ای آورده که اشاره دارد به این که «شاید چهار ارتباط با نمایندگان روس» داشته که بعد یا در حین رقابت های انتخاباتی بوده است.

در بیانیه توضیحی خود آقای کوشنر اشاره ای به دیدار با وکیل روس بنام ناتالیا وسلنیتسکایا نمی کند، وکیلی که وعده داده بوده تا اطلاعاتی که به وجه هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها در انتخابات خدشه می زد در اختیار کمپین ترامپ قرار دهد، نمی کند.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا اولین منبعی بود که از دیدار خصوصی نزدیکان دونالد ترامپ و اتباع روسی به هنگام رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد و افشاگری کرد.

گزارش ها حاکی است که جارد کوشنر، به همراه دونالد ترامپ جونیور، پسر دونالد ترامپ و پل جی مانافورت، رئیس وقت ستاد انتخاباتی آقای ترامپ در دیدار با خانم وسلنیتسکایا حاضر بوده است.

سنا و مقامات ایالات متحده آمریکا در حال تحقیق و بررسی پیرامون دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع دونالد ترامپ هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گاف‌های جو بایدن و دونالد ترامپ؛ سلامت نامزدها سرنوشت انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا را تعیین می‌کند؟

جنگ اسرائیل و حماس یک سال مانده تا رقابت احتمالی بایدن با ترامپ در انتخابات؛ نظرسنجی‌ها چه می‌گویند؟

ترامپ: نتانیاهو شب قبل کشتن سلیمانی از عملیات عقب‌نشینی کرد؛ حزب‌الله لبنان بسیار باهوش است