Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمارش معکوس در توکیو برای آغاز بازیهای المپیک

شمارش معکوس در توکیو برای آغاز بازیهای المپیک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مسئولان شهر توکیو روز شنبه بیست و چهارم ژوئیه در مراسمی ویژه شمارش معکوس برای آغاز بازیهای المپیک ۲۰۲۰ را آغاز کردند. این تاریخ دقیقا مصادف با شروع مراسم افتتاحیه بازیها در سه سه سال آینده است.

این درحالیست که هزینه بالای برگزاری بازیهای المپیک در شهر توکیو، جدا از برانگیختن نگرانی های زیاد، به یکی از بحث انگیزترین موضوعات داخلی در ژاپن بدل شده است.

مسئولان شهر توکیو پیشتر وعده داده بودند در برگزاری این بازیها شیوه ای متعادل و کم هزینه را در پیش گیرند که سقف هزینه آن ۶ میلیارد یورو گزارش شده بود. اما برگزار کنندگان اینک معتقدند این بازیها حدود ۲۸ میلیارد یورو هزینه در بر خواهد داشت. این یعنی چهار برابر مبلغی که در ابتدا پیش بینی می شد و سه برابر بیشتر از هزینه ای که شهر لندن برای بازیهای المپیک ۲۰۱۲ انجام داد.

Watch ‘The Power of Sport’ – the 2nd projection mapping show from the #Tokyo2020#3YearstoGo event – here! ☛ https://t.co/ouxI63DW3upic.twitter.com/BoAAZqW0cZ

— Tokyo 2020 (@Tokyo2020) 24 juillet 2017

کمیه بین المللی المپیک با ابراز نگرانی از صرف هزینه های گزاف توسط میزبانان، آنرا زمینه ساز سرخوردگی دیگر شهرها برای اعلام نامزدی جهت میزبانی از بازیهای المپیک می داند. واکنش این نهاد بین المللی اداره کننده بازیها پس از آن جدی شد که مسئولان برگزاری بازیهای المپیک زمستانی سوچی از صرف هزینه ای ۳۸ میلیاردی خبر دادند.

سه سال مانده تا بازیهای المپیک توکیو، جدا از هزینه بالای برگزاری، برخی نقاط منفی از هم اکنون بر این بازیها سایه افکنده است.

تغییر طرح اولیه در لوگوی این بازیها به دلیل کپی برداری و انتخاب لوگوی جدید نخستین چالش مهم برگزار کنندگان بود.

پیروزی شهر توکیو در رقابت با مادرید و استانبول بر سر نامزدی بازیهای المپیک ۲۰۲۰ با ظن پرداخت رشوه مواجه شده است. این موضوعی است که دستگاه قضایی فرانسه تحقیقاتی جدی را در خصوص آن آغاز کرده است.

اما دیگر موضوع نگران کننده برای ورزشکاران شرکت کننده در المپیک ۲۰۲۰ رطوبت ۸۰ درصدی و گرمای ۳۰ تا ۳۵ درجه در تابستان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رونمایی از عروسک های نماد بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو

دلیل اخراج کاپیتان ژیمناستیک زنان ژاپن از اردوی تیمش در بازی‌های المپیک پاریس چه بود؟

صعود به نیمه‌نهایی با عبور از سامورایی‌ها؛ ایران در بازی بعدی به مصاف قطری‌های میزبان می‌رود