اتحادیه عرب: اسرائیل در بیت المقدس «با آتش بازی می کند»

اتحادیه عرب: اسرائیل در بیت المقدس «با آتش بازی می کند»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در پی افزایش تدابیر امنیتی از سوی اسرائیل در ورودی‌های مسجدالاقصی که دور جدیدی از درگیری‌ها میان نیروهای اسرائیل و معترضان فلسطینی را موجب شده است، دبیر کل اتحادیه عرب اسرائیل را متهم کرد که «با آتش بازی می کند».

احمد ابوالغیط روز یکشنبه گفت: «بیت المقدس خط قرمز ماست و هیچ عرب و هیچ مسلمانی توهین به اماکن مقدس را نمی پذیرد.»

او همچنین «ماجراجویی‌های» دولت اسرائیل را که به گفته او با هدف ایجاد «یک بحران جدی با دنیای عرب و مسلمان» انجام می شود، محکوم کرد.

اتحادیه عرب اعلام کرد که در پاسخ به درخواست ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن برای بررسی بحران بیت المقدس، روز چهارشنبه ۲۶ ژوئیه نشستی فوق‌العاده در شهر قاهره، مقر این اتحادیه با حضور وزرای خارجه کشورهای عضو برگزار خواهد شد.

بیش از یک هفته از آغاز درگیری‌های بیت المقدس می گذرد. این درگیری‌ها پس از نصب دستگاه‌های فلزیاب در ورودی‌های مسجدالاقصی و نصب دوربین‌های مداربسته آغاز شد و در پی آن، تنها از جمعه گذشته تا کنون دست‌کم ۵ فلسطینی و ۳ اسرائیلی کشته شدند.

مسجدالاقصی یا منطقه‌ای که یهودیان آن را «کوه معبد» می خوانند در بخش قدیمی شهر بیت المقدس قرار دارد و مکانی مقدس برای پیروان دو دین اسلام و یهودیت است؛ مکانی که اعمال حاکمیت بر آن طی دهه‌های اخیر عامل تنش‌های خونین میان مسلمانان و یهودیان بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات اسرائیل به نوار غزه؛ آمریکا قطعنامه پیشنهادی برای برقراری آتش‌بس را وتو کرد

تشدید عملیات اسرائیل علیه حماس در جنوب نوار غزه؛ گروه ۷ بر حمایت خود از راه حل دو کشور تاکید کرد

پیامدهای عملیات مرگبار حماس؛ اسرائیلی‌های عرب‌تبار از تبعات اعتراض به جنگ غزه می‌ترسند