لولاش در فاریاب و تیوره در غور به دست طالبان افتاد

لولاش در فاریاب و تیوره در غور به دست طالبان افتاد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در اثر حملات شدید گروه طالبان در افغانستان که از روز شنبه آغاز شده است، بامداد یکشنبه شهرستان تیوره ولایت غور و لولاش مرکز والسوالی کوهستان در ولایت فاریات بدست طالبان افتاد.

منابع امنیتی به آژانس خبری پژواک افغانستان گفته اند با سقوط لولاش دست کم ۲۰۰ تن از نیروهای دولتی در قریه خیرآباد این والسوالی در محاصره قرار دارند که اگر نیروهای کمکی به این منطقه فرستاده نشود، جان همگی آنها در خطر است.

به گفته عبدالگریم یورش، مسئول مطبوعات پلیس فاریاب، در جریان نبرد میان نیروهای دولتی و طالبان دست کم ۴ تن از نیروهای دولتی کشته و زخمی شده اند.

همچنین نور احمد، یکی از نیروهای پلیس منطقه به پژواک گفته است که مقدار زياد سلاح، تجهيزات و مهمات دولتی در ساختمان ولسوالی و قوماندانی (فرماندهی) امنيه وجود داشت که به دست طالبان افتاده است.

گفته شده است که در حال حاضر در ۸ شهرستان ایالت فاریاب درگیری های شدیدی بین نیروهای افغان و طالبان در جریان است. «نورمحمد ظریفی»، نماینده‌ پیشین شهرستان «شیندند» هرات می گوید که طالبان اکثر پاسگاهای نیروهای امنیتی در این شهرستان را به تصرف خود در آورده اند و نیروهای امنیتی، از راه زمین توان مقابله‌ با طالبان را ندارند و به عملیات‌ هوایی رو آورده اند.

پس از ولسوالی لولاش / کوهستان در ولایت #فاریاب، ولسوالی تیوره در #غور نیز امروز به دست‌ طالبان سقوط کرد.

— Ali Hussaini (@alisayyedali) July 23, 2017

غلام ناصر خاضع والی غو در گفتگو با سایت افغانستان خبرگزاری فارس گفته است در اثر حملات شدید طالبان به شهرستان تیوره غور از روز گذشته، صبح یک شنبه این شهرستان سقوط کرده است.

وی افزوده است:‌ «طالبان برای مقابله با نیروهای امنیتی از خانه‌های شهروندان این شهرستان برای پناه گرفتن و حمله بر نیروهای امنیتی استفاده کردند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طالبان در واکنش به نشست مخالفانش در مسکو: برخی کشورها می‌خواهند مهره‌های سوخته را دوباره زنده کنند

شگفتی‌سازی تیم افغانستان در جام جهانی کریکت با پرچم و سرودی که طالبان ممنوع کرده است

«طالبان با تاسیس سازمان‌های غیردولتی جعلی از کمک‌های نقدی بین‌المللی نفع می‌برد»