اعضای کنگره آمریکا بر سر تحریم ایران، روسیه و کره شمالی به توافق دست یافتند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعضای کنگره آمریکا بر سر تحریم ایران، روسیه و کره شمالی به توافق دست یافتند

اعضای دموکرات و جمهوریخواه کنگره آمریکا بر سر وضع تحریم های جدید علیه روسیه، ایران و کره شمالی به توافق دست یافتند.

اعمال تحریم های جدید بر ضد ایران ماه گذشته میلادی در سنای آمریکا تصویب شده بود. اما پس از آن این مصوبه به دنبال پیشنهاد جمهوریخواهان مبنی بر افزودن نام کره شمالی به آن، در مجلس نمایندگان متوقف مانده بود.

نسخه بازنگری شده این مصوبه باید در مجلس نمایندگان و سنا مورد تصویب قرار گیرد.

نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان در بیانیه ای از افزودن کره شمالی به این مصوبه و احتمال تاخیر در تصویب آن از سوی مجلس سنا ابراز نگرانی کرد. رئیس پیشین مجلس نمایندگان همچنین ابراز امیدواری کرده است که افزودن نام کره شمالی به این مصوبه باعث تاخیر در ارسال مصوبه تحریم روسیه به رئیس جمهوری برای امضای آن نشود.

بسیاری از اعضای کنگره امیدوارند با تصویب نهایی تحریم های روسیه بتوانند دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده را به اتخاذ موضعی سرسختانه تر در قبال مسکو مجاب کنند.

بنا به برخی گزارشها مصوبه تحریم روسیه روز سه شنبه در مجلس نمایندگان به رای گذاشته خواهد شد. این مصوبه پیش از این در مجلس سنا با ۹۸ رای موافق در برابر دو رای مخالف تصویب شده بود.


شبکه فاکس نیوز از به رای گذاشته شدن تحریم ها علیه ایران، روسیه و کره شمالی به طور مشترک و در قالب نسخه بازنگری شده مصوبه پیشین سنا خبر داده است.

در همین حال بن کاریدن، سناتور دموکرات ایالت مریلند و عضو کمیته روابط خارجی سنا دستیابی به توافق بر سر این تحریم ها را محصول «مذاکراتی فشرده» دانست.

وزارت خزانه داری آمریکا سه شنبه گذشته ۱۸ شخص و نهاد ایرانی را به دلیل «ارتباط با برنامه موشکی» ایران، «حمایت از تروریسم» و «فعالیت های مخرب» تهران تحریم کرد.