ویدیویی که منجر به بازداشت شاهزاده سعودی شد

ویدیویی که منجر به بازداشت شاهزاده سعودی شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در پی انتشار ویدئوی کتک خوردن فردی توسط یک شاهزاده سعودی، ملک سلمان، پادشاه عربستان دستور بازداشت ضارب را صادر کرد.

در این ویدئو که بازتاب گسترده ای در شبکه‌های اجتماعی عرب زبان داشت شاهزاده سعود بن مساعد بن عبدالعزیز به شدت یک شهروند یمنی به نام جمال سنان را کتک می زند و به او فحاشی می کند. به نظر می‌رسد ویدئوی ضرب و شتم قربانی توسط خود شاهزاده گرفته شده باشد. در این ویدئو قربانی فریاد می زند که هیچ کاری نکرده، اما مشخص نیست دلیل این ضرب و شتم چه بوده است.

به ادعای قربانی این حادثه در محله فلاح در ریاض، پایتخت عربستان سعودی روی داده است.

بگفته رسانه‌های عربستان پس از آنکه قربانی ویدئو و عکس‌هایی از جراحت خود بر روی شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد پادشاه عربستان دستور بازداشت شاهزاده سعودی را صادر کرد.

هذا الفيديو توضيح لكم يا شباب انا مظلوم والله العظيم pic.twitter.com/IFsSHIozxL

— JaMal SENaN (@senan_jamal) 19 juillet 2017

انا صاحب الفيديوالذي فيالسيارةصحيح اميرتعدي عليا ضربنا تحت تهديد السلاح أناشدولي العهد محمد بن سلمان ينصف للي منه #امير_يعتدي_علي_مواطنينpic.twitter.com/51nSoTL5qC

— JaMal SENaN (@senan_jamal) 19 juillet 2017

همچنین در ویدئوی دیگری که به نظر می رسد توسط همین شاهزاده سعودی گرفته شده، وی با اسلحه به سوی افرادی که گمان می رود از کارکنانش باشند نشانه رفته و به آنها فحاشی می کند. در بخش دیگری از همین ویدئو فیلم بردار پاهای یک زن و مقدار زیادی اسکناس نشان می دهد. گمان می رود با این تصویر شاهزاده قصد دارد نشان دهد که در ازای رابطه جنسی به این زن پول پرداخت می کند. این ویدئو در انتها تعداد زیادی بطری‌های ویسکی را که بر روی میز چیده شده اند نشان می دهد. خرید، فروش و نوشیدن مشروبات الکلی در عربستان ممنوع است و بر اساس مقررات این کشور مرتکب به مجازات سنگینی محکوم خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستگیری یک شاهزاده سعودی پس از انتشار ویدئوهای افشاگر

دو کشور رقیب مسلمان که اسرائیل را به‌رسمیت نمی‌شناسند؛رئیسی در بحبوحه جنگ غزه مهمان بن‌ سلمان می‌شود

عربستان به شرکت‌های خارجی برای انتقال دفاتر منطقه‌ای خود به ریاض اولتیماتوم داد