Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمک های نظامی پنتاگون به پاکستان متوقف می شود

کمک های نظامی پنتاگون به پاکستان متوقف می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

باز پرداخت نظامی سیصد میلیون دلاری آمریکا به پاکستان برای سال مالی ۲۰۱۶ متوقف شد.

دولت پاکستان که تاکنون کمک های مالی زیادی از آمریکا در ارتباط با برنامه های مبارزه با تروریسم دریافت می کرد دیگر نمی تواند روی این کمک ها حساب کند زیرا اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا قادر به دفاع از کارنامه مبارزات ضد تروریستی این کشور در مقابل کنگره آمریکا نیست و از آنجا که پاکستان تلاش لازم برای مقابله با گروه طالبان و شبکه حقانی به کار نبرده است نمی تواند از پنتاگون پاسخ مثبتی بگیرد.

رابطه امریکا با کشور پاکستان در دهه اخیر رو به افت بوده است و مقاومت رو به رشدی در بین اعضای کنگره آمریکا در مورد تخصیص کمک مالی به پاکستان وجود دارد. مخالفان در کنگره، از برنامه هسته ای و رابطه دولت پاکستان با افراط گرایان و نقش آنها در روند صلح افغانستان نگران هستند.

از سال ۲۰۰۲ تا کنون پاکستان حدود ۱۴ میلیارد دلار از بودجه اختصاص داده شده برای تقویت نیروهای ائتلافی در مبارزه با تروریسم دریافت کرده است.

مقامات پاکستانی کمک آمریکا به کشورشان را به نفع هر دو طرف می دانند و به همکاریهای موجود بین دوکشور در زمینه تروریسم اشاره دارند. کشته شدن ملا اختر مسعود توسط پهباد های آمریکایی در ماه مه امسال نمونه مثبتی از اینگونه همکاری ها به شمار می آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقامات ارشد ایالات متحده: ایران در حال پیشبرد یک جنبه کلیدی ساخت بمب هسته‌ای است

گذراندن ۴۳ سال حبس اشتباهی؛ زن آمریکایی آزاد شد

ترامپ نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا را پذیرفت؛«ایران در زمان من ورشکسته و آماده توافق بود»