Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ایران گزارش وزارت خارجه آمریکا از وضعیت تروریسم در جهان را بی‌اعتبار خواند

ایران گزارش وزارت خارجه آمریکا از وضعیت تروریسم در جهان را بی‌اعتبار خواند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران روز پنجشنبه ۲۹ تیرماه گزارش اخیر وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر متهم کردن ایران به عنوان حامی تروریسم را بی اعتبار دانست.

آقای قاسمی این گزارش را تلاشی بی حاصل توسط آمریکا برای انحراف افکار عمومی بین المللی از حمایت‌ها و نقش این کشور در ایجاد، گسترش و حمایت از گروه های تروریستی در جهان، بویژه در خاورمیانه، اعلام کرد.

در گزارش وزارت خارجه آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شد، ایران به عنوان حکومتی که در سال ۲۰۱۶ نیز کوشیده در صدر دولت‌های حامی گروه های تروریستی در خاورمیانه از جمله در سوریه، عراق، غزه، و لبنان باشد معرفی شده و آمده است که نیازهای مالی و نظامی و آموزشی گروه حزب الله لبنان توسط جمهوری اسلامی ایران تامین می شود.

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین گفته است که گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا در مورد تروریسم «به طرز ناشیانه‌ای بازتاب سیاست‌های کینه‌توزانه و بهره‌برداری سخیف ابزاری از هر موضوعی برای پیگیری این سیاست غلط و تجربه شده است.»

آقای قاسمی اضافه کرده که به اذعان بسیاری از دولتها و سازمانهای بین المللی، اقدامات ایران در مقابله با تروریسم از جمله اعمال تحریم های سه‌گانه بین‌المللی علیه تروریسم، در سطح غیر قابل مقایسه ای با بسیاری از متحدین آمریکا در منطقه قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وکلای توماج صالحی از نقض حکم اعدام او در دیوان عالی کشور خبر دادند

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند