تصاویر تکان دهنده از ضرب و شتم پناهجوی سوری در لبنان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تصاویر تکان دهنده از ضرب و شتم پناهجوی سوری در لبنان

پلیس لبنان افرادی را که در بیروت، پایتخت لبنان اقدام به ضرب و شتم یک پناهجوی سوری کرده بودند بازداشت کرد. در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده این افراد به طرز وحشیانه ای یک پناهجوی سوری را کتک می زنند.

مهاجمان هنگام ضرب و شتم بر سر قربانی فریاد می کشیدند و از او می خواستند ارتش لبنان را ستایش و «داعشی‌ها و همه مردم سوریه» را لعنت کند. ضاربان همچنین با فریاد از لبنانی‌ها می خواستند که هر کجا سوری دیدند آنها را مورد ضرب و شتم قرار بدهند.

بگفته مقامات امنیتی لبنان قربانی اهل شهر دیرالزور سوریه است. بخش‌های وسیعی از این منطقه در اختیار نیروهای داعش قرار دارد.


این حمله در آستانه راهپیمایی پناهجویان سوری‌ در لبنان انجام شد. دولت لبنان برگزاری این راهپیمایی را به دلایل امنیتی لغو کرد.

پیش از این چهار پناهجوی سوریه پس از ضرب و شتم و شکنجه توسط سربازهای ارتش لبنان در بازداشتگاه جان باختند. این اتفاق موجی از خشم را در میان فعالان مدنی لبنان برانگیخت.

این بازداشت‌ها پس از آن صورت گرفت که ارتش لبنان به اردوگاه پناهجویان سوری در عرسال در نزدیکی مرز این کشور با سوریه حمله و ده‌ها نفر را دستگیر کرد.

لبنان میزبان بیش از یک میلیون پناهجوی سوری است که از جنگ داخلی در کشورشان گریخته اند. در ماه‌های اخیر برخی از لبنانی‌ها خواستار خروج پناهجویان سوری از کشورشان شده‌اند و در برخی موارد حتی به اعمال خشونت آمیز مدست زده اند.