حسین فریدون، برادر رئیس جمهور ایران بازداشت شد

حسین فریدون، برادر رئیس جمهور ایران بازداشت شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حسین فریدون، برادر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران در نشست خبری هفتگی این قوه گفت: «در خصوص ایشان چندین نوبت تحقیق شد و از افرادی هم که مرتبط بودند تحقیق شد. برخی افراد بازداشت هستند. دیروز برای ایشان قرار تامین صادر شد. چون قرار تامین را دیروز تامین نکردند، به زندانی معرفی شد. اما اگر قرار را تامین کنند، آزاد می شوند. قرار بازداشت موقت نیست.»

سخنگوی قوه قضاییه بدون اشاره مستقیم به عنوان اتهامی، دلیل بازداشت آقای فریدون را مسائل مالی عنوان کرده است.

حسین فریدون ۵۴ ساله از سال‌های نخست پیروزی انقلاب، مسئولیت‌های اجرایی و دیپلماتیک مختلفی داشته است. وی پس از ریاست جمهوری حسن روحانی به مقام «دستیار ویژه رئیس‌ جمهور در امور اجرایی» منصوب شد. حضور وی در تیم مذاکره کننده ایرانی در جریان مذاکرات هسته‌ای جنجالی شد.

وی پس از بالا گرفتن انتقادها برای مدتی به همراه برادرش در مجامع عمومی حاضر نشد. این غیبت البته طولانی نشد.

پیش‌تر موضوع پذیرش وی در مقطع دکتری در دانشگاه شهید بهشتی تهران، در مجالس نهم و دهم مورد بررسی قرار گرفته بود. شماری از نمایندگان سازمان سنجش و مرکز تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های شهید بهشتی و گیلان را به زیر پا گذاشتن قانون در جریان ثبت نام وی متهم کرده اند. با وجود اظهارات ضد و نقیض شماری از نمایندگان، کمیسیون آموزش مجلس هنوز تخلفی را در این پرونده اعلام نکرده است.

در جریان ماجرای موسوم به حقوق‌های نجومی، منتقدان دولت یازدهم برادر حسن روحانی را به اعمال نفوذ برای تغییر رئیس بانک رفاه کارگران متهم کردند. آقای فریدون این اتهام را به شدت تکذیب کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حسین فریدون، برادر حسن روحانی به ۵ سال حبس محکوم شد

آمریکا و بریتانیا تحریم‌های جدیدی را علیه برنامه پهپادی جمهوری اسلامی ایران وضع کردند

پایگاه‌های نظامی در دل کوه تا پالایشگاه‌ها؛ اسرائیل کدام هدف را برای ضربه به ایران انتخاب می‌کند؟