Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افشای ملاقات پسر ترامپ با وکیل روس برای کسب اطلاعات علیه هیلاری کلینتون

افشای ملاقات پسر ترامپ با وکیل روس برای کسب اطلاعات علیه هیلاری کلینتون
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سال گذشته با یک وکیل روس به نام «ناتالیا وسلنیتسکایا» ملاقات کرده است. این وکیل به او قول داده بود تا اطلاعات مخربی را درباره هیلاری کلینتون در اختیار او بگذارد.

این خبر روز شنبه توسط نشریه نیویورک تایمز منتشر شد. پس از آن هر دو سوی این ملاقات انجام آن را تایید کردند اما گفتند که در این نشست، مبارزات انتخاباتی ریاست جهموری آمریکا مورد بحث قرار نگرفته است.

به گفته نیویورک تایمز در این ملاقات، جارد کوشنر داماد آقای ترامپ و پال جان منافورت مدیر پیشین کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ نیز حضور داشتند.

این اخبار در حالی منتشر می شود که مقامات اف بی‌ای و همچنین کنگره آمریکا هر دو در حال تحقیق در این باره هستند که آیا ارتباطی میان کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و دولت روسیه با هدف تضعیف موقعیت هیلاری کلینتون در دوران انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته وجود داشته است یا خیر.

ملاقات با خانم «ناتالیا وسلنیتسکایا» که گفته می شود با کرملین در ارتباط است در ۹ ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی در برج آقای ترامپ انجام شده است. زمان این ملاقات دو هفته پس از آن است که دونالد ترامپ به عنوان نامزد جمهوریخواهان معرفی شد.

این ملاقات، اولین نشست خصوصی تایید شده میان یک تبعه روس مرتبط با کرملین و یکی از نزدیکان دونالد ترامپ محسوب می شود.

به نوشته نیویورک تایمز دونالد ترامپ جونیور پس از آن با این نشست موافقت کرده است که به او قول داده شد اطلاعاتی ارائه شود که بتوان علیه خانم کلینتون استفاده کرد. با این وجود فرزند رئیس جمهوری آمریکا می گوید که در این نشست هیچ اطلاعات معنی داری درباره خانم کلینتون دریافت نکرده است.

دونالد ترامپ جونیور طی بیانیه‌ای که روز یکشنبۀ گذشته منتشر کرد، در توضیح این ملاقات گفت که فردی «آشنا» که او را از سال ۲۰۱۳ میلادی و مراسم «دختر شایسته جهان» می شناخته، از او درخواست کرده تا با «فردی ملاقات کند که احتمالا اطلاعات مفیدی برای کمپین انتخابات دارد.»

او می افزاید که نام فرد ملاقات کننده قبل از نشست به من گفته نشد و من از جارد و پال نیز درخواست کردم که در این ملاقات شرکت کنند اما چیزی به آنها درباره موضوع آن نگفتم.

به گفته دونالد ترامپ جونیور، در این دیدار، این زن اظهار داشت که اطلاعاتی درباره افرادی دارد که با روسیه در ارتباطند و در کمیته حزب دموکرات حضور دارند و از خانم کلینتون حمایت می کنند.
فرزند رئیس جمهوری آمریکا در این بیانیه می گوید که «اظهارات این زن مبهم و بی‌مفهوم بود. هیچ جزئیاتی یا اطلاعات تکمیلی ارائه نشد و بسرعت روشن شد که او هیچ اطلاعات معنی داری در اختیار ندارد.» به گفتۀ او، این وکیل روس پس از این سخنان مبهم، شروع به صحبت درباره برنامۀ آمریکا در زمینه تعلیق پذیرش کودکان روسیه می کند و به این ترتیب روشن شد که ادعا درباره داشتن اطلاعات، بهانه‌ای برای تشکیل این جلسه و پرداختن به موضوع فرزندخواندگی کودکان روسیه بوده است.

به نظر می رسد با این ملاقات، برای اولین بار شواهد مستقیمی مبنی بر ارتباط سه نفر از نزدیکان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با افرادی به دست آمده است که با دولت روسیه در ارتباطند؛ آن هم برای ملاقاتی که هدف از آن کسب اطلاعات برای آسیب رساندن به هیلاری کلینتون در دوران مبارزات انتخاباتی بوده است.

پیش از این در ماه می، رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرده بود که هیچ تبانی با روس‌ها نداشته است اما در ادامه افزوده بود: «البته من تنها می توانم از سوی خودم این حرف را بزنم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایوانکا ترامپ برای مکاتبات کاخ سفید از ایمیل شخصی استفاده کرده است

شهادت مایکل کوهن در پرونده حق‌السکوت؛ تیم حقوقی ترامپ وکیل سابق را به «انتقام‌جویی» متهم کرد

ترامپ انتخاب نیکی هیلی را به عنوان نامزد معاون رئيس جمهور رد کرد