Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هامبورگ پس از پایان نشست سران گروه بیست

هامبورگ پس از پایان نشست سران گروه بیست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

پس از پایان نشست گروه ۲۰ در هامبورگ آلمان آرامش بار دیگر به این شهر بازگشت. در سه روز گذشته بیش از ۵۰ هزار معترض برای ابراز نارضایتی از برگزاری نشست گروه بیست در این شهر جمع شده بودند که با شکسته شدن شیشه مغازه ها و آسیب دیدن خودروها میزان تنش معترضان با نیروهای پلیس آلمان در روز شنبه به اوج خود رسید.

فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهوری آلمان در دیدار با نیروهای پلیس که امنیت این نشست را بر عهده داشتند و ماموران آسیب دیده، خشونت سه شب گذشته در این شهر را محکوم کرد. وی گفت که با وجود درگیریها و اعتراضات سخت، برگزاری چنین نشست‌هایی برای گفتگوی رهبران کشورها درباره مشکلات جهان ضروری است.

وی افزود که گاهی باید با رهبرانی صحبت کنیم که حتی در کشور خود محبوب نیستند اما این گفتگوها لازم است.

Duitse president Steinmeier verdedigt keuze voor Hamburg /via NOS</a> <a href="https://t.co/muTFbeE2lh">https://t.co/muTFbeE2lh</a></p>— Karel van Herstal (PepijndeKorte) July 9, 2017

پس از دو روز تظاهرات ضد سرمایه داری بدلیل برگزاری نشست سران گروه بیست در شهر هامبورگ، با خروج رهبران بیست اقتصاد بزرگ جهان شنبه شب پلیس آلمان با استفاده از دستگاههای فشار آب، معترضان را متفرق کرد.

از آنگلا مرکل، بخاطر انتخاب شهر هامبورگ برای برگزاری این نشست، آن هم چند ماه مانده به انتخابات انتقاد شده است. این شهر سابقه طولانی در فعالیت گروه های چپ رادیکال و آنارشیست دارد.

خانم مرکل پس از این نشست دو روزه در دیدار با نیروهای امنیتی و پلیس از آنها تشکر کرد. وی با محکوم کردن خشونت، بیشتر معترضان را صلح طلب خواند.

مقامات آلمان می گویند که در سه روز گذشته ۲۰۰ مامور پلیس زخمی شدند و همچنین از ۱۴۳ نفر بازداشت شده در این مدت ۱۲۲ نفر به زندان فرستاده شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سومین شب درگیری و آشوب در خیابانهای هامبورگ

شورش، غارت و نابسامانی در کالدونیای جدید ماکرون را به این قلمرو فرانسه کشاند

شورش در قلمروی فرانسه؛ ماکرون عازم کالدونیای جدید شد