جنجال نشستن ایوانکا ترامپ بر روی صندلی پدر

جنجال نشستن ایوانکا ترامپ بر روی صندلی پدر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نشستن ایوانکا ترامپ بر روی صندلی ای که در نشست گروه ۲۰ به رئیس جمهوری آمریکا اختصاص داده شده بود خبر ساز شد. در دومین روز این نشست که در شهر هامبورگ آلمان برگزار شد، هنگامی که آقای ترامپ برای شرکت در یک دیدار دو جانبه موقتا محل را ترک می کند، ایوانکا بر روی صندلی او در کنار سایر رهبران گروه ۲۰ نشست. جایگاهی که قاعدتا به شخص رییس جمهور آمریکا اختصاص داده شده بود.

در عکسی که اسوتلانا لوکاش، از اعضای هیات روسیه در توییتر خود منتشر کرده ایوانکا میان رئیس جمهوری چین و نخست وزیر بریتانیا نشسته است. این اتفاق بر خلاف تشریفات مرسوم در چنین نشست‌های مهمی است و انتقاد بسیاری از خبرنگاران و کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است.

Ivanka Trump, unelected, unqualified, daughter-in-chief, is representing the US at the G20 summit next to May, Xi, Merkel. Photo LanaLukash</a> <a href="https://t.co/fvs0EMy8z7">pic.twitter.com/fvs0EMy8z7</a></p>— Brian Klaas (brianklaas) 8 juillet 2017

حتی در عکس‌هایی که رهبران کشورها در پایان روز انداختند نیز دختر آقای ترامپ در کنار سایر رهبران دیده می شود و خود رئیس جمهوری آمریکا در صف دوم ایستاده است.

آقای ترامپ در سخنرانی افتتاحیه نشست گروه ۲۰ راجع به ایوانکا نیز صحبت کرده و گفته بود که به دخترش افتخار می کند. نقش دختر آقای ترامپ در دولت آمریکا هدف انتقادهای زیادی قرار دارد. ایوانکا ترامپ با اینکه رسما مشاور رئیس جمهوری آمریکاست اما به نظر می رسد اختیارات وسیع‌تری داشته باشد. زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان درباره نقش دختر آقای ترامپ گفته بود: «آمیختن سیاست با خانواده و تجارت، خویشاوند سالاری است و این برای ما غیرقابل تصور است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایوانکا ترامپ برای مکاتبات کاخ سفید از ایمیل شخصی استفاده کرده است

انتخابات محلی در یک شهر آلمان؛ «پیامبرِ» راست افراطی توانست ترامپ و مارکس را شکست دهد

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟