جنجال نشستن ایوانکا ترامپ بر روی صندلی پدر

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جنجال نشستن ایوانکا ترامپ بر روی صندلی پدر

نشستن ایوانکا ترامپ بر روی صندلی ای که در نشست گروه ۲۰ به رئیس جمهوری آمریکا اختصاص داده شده بود خبر ساز شد. در دومین روز این نشست که در شهر هامبورگ آلمان برگزار شد، هنگامی که آقای ترامپ برای شرکت در یک دیدار دو جانبه موقتا محل را ترک می کند، ایوانکا بر روی صندلی او در کنار سایر رهبران گروه ۲۰ نشست. جایگاهی که قاعدتا به شخص رییس جمهور آمریکا اختصاص داده شده بود.

در عکسی که اسوتلانا لوکاش، از اعضای هیات روسیه در توییتر خود منتشر کرده ایوانکا میان رئیس جمهوری چین و نخست وزیر بریتانیا نشسته است. این اتفاق بر خلاف تشریفات مرسوم در چنین نشست‌های مهمی است و انتقاد بسیاری از خبرنگاران و کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است.


حتی در عکس‌هایی که رهبران کشورها در پایان روز انداختند نیز دختر آقای ترامپ در کنار سایر رهبران دیده می شود و خود رئیس جمهوری آمریکا در صف دوم ایستاده است.

آقای ترامپ در سخنرانی افتتاحیه نشست گروه ۲۰ راجع به ایوانکا نیز صحبت کرده و گفته بود که به دخترش افتخار می کند. نقش دختر آقای ترامپ در دولت آمریکا هدف انتقادهای زیادی قرار دارد. ایوانکا ترامپ با اینکه رسما مشاور رئیس جمهوری آمریکاست اما به نظر می رسد اختیارات وسیع‌تری داشته باشد. زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان درباره نقش دختر آقای ترامپ گفته بود: «آمیختن سیاست با خانواده و تجارت، خویشاوند سالاری است و این برای ما غیرقابل تصور است.»