Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نگرانی مقامات فلسطینی از سفر یکجانبه نخست‌وزیر هند به اسرائیل

نگرانی مقامات فلسطینی از سفر یکجانبه نخست‌وزیر هند به اسرائیل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مقامات تشکیلات خودگردان فلسطینی آشکارا از دیدار نکردن نارندرا مودی نخست‌وزیر هند با محمود عباس رئیس این تشکیلات در جریان سفر سه روزه اش به اسرائیل اظهار ناخشنودی کرده اند.

معاون وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطینی به رسانه ها گفته است که «ما انتظار داشتیم آقای مودی با هر دو طرف مقامات اسرائیلی و فلسطینی دیدار می کرد. برای ایفای یک نقش مهم بین دو طرف و گسترش پیام صلح باید دیداری دوجانبه صورت می گرفت.» نارندرا مودی در ماه مه سال جاری میلادی در دهلی پایتخت هند با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی دیدار کرده بود.

هند که از نظر تاریخی و بویژه در دوران جنگ سرد دارای پیشینه حمایت از جنبش فلسطینی است، ضمن ادامه این حمایت از سال ۱۹۹۲ میلادی با اسرائیل روابط دیپلماتیک برقرار کرد.

سفر سه روزه نارندرا مودی به اسرائیل، اولین سفر یک نخست وزیر هند به اسرائیل است. او در این سفر با نخست وزیر و رئیس جمهور اسرائیل دیدار کرد. مودی، یک هفته قبل از آن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید دیدار کرده بود.

تقویت روابط تجاری و تکنولوژیک در زمینه دفاعی با اسرائیل از اهداف سفر نارندرا مودی به تل‌آویو است. یک دانشجوی فلسطینی به روزنامه ایندین اکسپرس گفته است: «بسیاری از مردم داستان اسرائیل را می دانند، اما داستان فلسطین چه می شود؟ ما از این رویکرد حکومت هند احساس تبعیض می کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیوان عالی هند تصمیم دولت مودی برای لغو خودمختاری کشمیر را تائید کرد

اصرار بر تغییر نام «هند»؛ مودی در نشست گروه ۲۰ با عنوان «بهارات» سخنرانی کرد

هند با آمریکا منافع مشترک دارد نه ارزش‌های مشابه؛ چرا دهلی نو نمی‌تواند متحد واشنگن باشد؟