سپاه پاسداران مناطق مرزی کردستان عراق را بمباران کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سپاه پاسداران مناطق مرزی کردستان عراق را بمباران کرد

رسانه‌های کردستان و شماری از احزاب اپوزیسیون جمهوری اسلامی اعلام کردند که سپاه پاسداران ایران مناطق مرزی کردستان عراق را به توپ بسته اند.

خبرگزاری کردپا (نزدیک به حزب دموکرات کردستان ایران) گزارش کرد دوشنبه دوازدهم تیرماه، سپاه پاسداران مناطق مرزی اقلیم کردستان عراق را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار داده است.

حساب توییتری حزب دموکرات کردستان ایران ( به رهبری مصطفی هجری) با انتشار عکس‌هایی از انتقال خودروهای زرهی و ادوات نظامی را نشانه آمادگی نیروهای سپاه پاسدارن برای یک حمله گسترده دانست.


حزب کومله (به رهبری عبدالله مهتدی) هم با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان حملات دوشنبه، بیش از صد گلوله توپ شلیک شده اما تمام پیشمرگه‌ها و اعضای این گروه در مناطق درگیری سالم‌اند. این جریان روستاییان و محیط زیست را قربانی اصلی حمله نیروهای نظامی ایران به این منطقه دانست.

تا لحظه تنظیم این خبر واکنشی از سوی کومله، سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (به رهبری ابراهیم علیزاده) و پژاک به این حملات دیده نشده است. رسانه‌های ایران هم تا این لحظه خبری درباره این درگیری‌ها منتشر نکرده اند.

یک روز پیش از این حملات، رسانه‌های ایران از کشته شدن یک سرباز مرزبانی این کشور در جریان درگیری با اشرار مسلح خبر داده بودند. در ماه‌های گذشته درگیری میان نظامیان ایران و احزاب دموکرات و کومله کردستان ایراین پس از چند سال آرامش، از سر گرفته شد.

سپاه پاسداران سال گذشته چند مرتبه مناطق مرزی کردستان عراق را به توپ بست.

کردستان عراق سنتا میزبان احزاب اپوزسیون کرد ایرانی است. ایران با برگزاری رفراندوم استقلال کردستان عراق – که قرار است ۲۵ سپتامبر/۵مهر برگزار شود- رسما مخالفت کرده است.