استیون هاوکینگ: تصمیم ترامپ برای آینده زمین زیانبار است

استیون هاوکینگ: تصمیم ترامپ برای آینده زمین زیانبار است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

استیون هاوکینگ فیزیکدان بریتانیایی می‌گوید تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج از معاهده پاریس می‌تواند به تغییرات اقلیمی برگشت‌ناپذیری بیانجامد.

به گزارش BBC و به نقل از استیون هاوکینگ، این اقدام می‌تواند زمين را به حمام داغی تبدیل کند که فرجامش سياره ونوس با حرارت ۲۵۰ درجه و باران‌های اسید سولفوریک خواهد بود.

استاد دانشگاه کمبریج در آستانه ۷۵ سالگی‌اش تغییرات اقلیمی را از بزرگترین خطراتی خوانده که نوع بشر با آن روبروست. به گفته او دونالد ترامپ با انكار شواهد تغييرات اقليمی و خروج از معاهده پاريس به سياره زیبای زمین آسيب‌های اجتناب‌پذيری می‌زند که در نتیجه طبيعت را برای نسل بشر با انقراض روبرو خواهد کرد.

این چهره جهانی فیزیک اصلی‌ترين نگرانی خود را «آينده نسل بشر» اعلام کرد و با ابراز نااميدی گفت روزهای زيادی برای زندگی بر روی زمين باقی نمانده و نوع بشر سرانجام ناگزیر به ترک کره زمین خواهد بود.

هاوكينگ نگرانی خود را از این موضوع ابراز داشت که حرص و خشونت به مشخصه درونی ژنوم انسان تبدیل شود. به باور او هيچ نشانه‌ای از كاهش منازعات ديده نمی‌شود و توسعه فناوری‌های نظامی و سلاح‌های كشتار جمعي می‌تواند اوضاع را فاجعه‌بارتر کند. او می گوید بهترين بخت بقای نسل بشر احتمالا ايجاد زيستگاه‌هایی مستقل در فضاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیده‌بان حقوق بشر: آلودگی جوی ناشی از صنایع فسیلی در امارات به سطح هشدارآمیز رسیده است

رنسانس هسته‌ای برای کربن‌زدایی از زمین: ۲۲ کشور خواستار ۳ برابرشدن ظرفیت هسته‌‌‌ای تا سال ۲۰۵۰ شدند

سن و سال جو بایدن؛ دست دموکرات‌ها برای جایگزینی او در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا خالی است