Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخواست تعطیلی مسجد لیبرال برلین از سوی اردوغان

درخواست تعطیلی مسجد لیبرال برلین از سوی اردوغان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در هفته گذشته مقامات دولت ترکیه نسبت به افتتاح مسجدی در آلمان که زن و مرد، همجنسگرا و دگرجنسگرا و شیعه و سنی در کنار هم و بدون اجبار حجاب به اقامه نماز می پردازند واکنش نشان داده بودند.

حال به گزارش روزنامه دی وولت آلمان، رجب طیب اردوغان در پیامی از دولت آلمان درخواست کرده تا این مسجد را تعطیل کنند.

سیران آتش ، موسس مسجد «ابن رشد گوته»، زاده ترکیه است. وی از زمان افتتاح مسجد چندین بار به مرگ تهدید شد تا آنجا که در روزهای گذشته تحت حفاظت شدید پلیس قرار گرفته است.

مدیر امور مذهبی ترکیه (دیانت) نیز هفته گذشته در اظهار نظری نهاد وابسته به فتح الله گولن روحانی مخالف رجب طیب اردوغان را پشتیبان تاسیس این مسجد دانست. او همچنین گفته بود: «هدف این مسجد مخدوش کردن اصول اسلام است. مخدوش کردن اصول عبادت است.»

سخنگوی وزیر امور خارجه آلمان در واکنش به ین اظهارات، انتقادات ترکیه را نابجا خوانده بود و از آزادی مذهب و روش عبادت در آلمان دفاع کرد.

گفته می شود که آقای اردوغان قصد دارد تا زمان حضور خود در اجلاس سران گروه بیست شخصا از صدر اعظم آلمان بخواهد تا این مسجد را تعطیل کند.

اجلاس سران گروه بیست (جی ۲۰) هفتم و هشتم ژوئیه در شهر هامبورگ آلمان برگزار خواهد شد.

انتشار تصاویر مسجد لیبرال برلین در تلویزیون و شبکه های اجتماعی، واکنش شدید مراکز دینی مصر را نیز در پی داشت. اداره فتوای مصر نماز خواندن زن و مرد در کنار یکدیگر در مسجد ابن رشد گوته را خلاف قوانین اسلام خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح دریافت مالیات مسجد از شهروندان مسلمان در آلمان قوت گرفت

دولت غنا به مساجد: اذان را به‌ جای بلندگو از «واتس‌آپ» پخش کنید

اولین مسجد لیبرال در برلین افتتاح شد