فردی به اتهام برنامه ریزی برای قتل امانوئل ماکرون بازداشت شد

فردی به اتهام برنامه ریزی برای قتل امانوئل ماکرون بازداشت شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک مرد ۲۳ ساله که گفته شده است قصد داشته در جریان مراسم رژه روز ملی فرانسه در ۱۴ ژوئیه و در در خیابان شانزه لیزه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را به قتل برساند، روز شنبه به زندان منتقل شد.

به گزارش روزنامه لوموند، این فرد چهارشنبه گذشته به اتهام اقدام فردی تروریستی بازداشت شده بود. وی همچنین قصد داشته به اقلیت‌ها (مسلمانان، یهودیان، سیاهپوستان و همجنسگرایان) حمله کند.

رسانه‌های فرانسه مظنون را فردی نزدیک به ایدئولوژی راستگرایان افراطی معرفی می کنند. به گزارش لوموند وی فردی بیکار و از نظر روانشناختی نامتعادل و با عنوان «ملی گرا» توصیف شده است.

این مظنون که نامش فاش نشده است تلاش داشته یک قبضه کلاشینفک را از طریق یک سایت بازی ویدئویی خریداری کند. این سایت بازی‌های ویدئویی محل رجوع بسیاری از حامیان راستگرایان افراطی است.

L’ homme de 23 ans qui menaçait de s’en prendre à Emmanuel #Macron le 14 juillet mis en examen et écroué https://t.co/kQdNKaAO06

— Le Monde (@lemondefr) July 3, 2017

پرونده قضایی این مظنون نشان می دهد که وی در سال ۲۰۱۶ به اتهام دفاع ار تروریسم و تحریک نفرت نژادی به ۳ سال زندان (۱۸ ماه زندان تعلیقی) محکوم شده بود و در آزادی مشروط به سر می برد.

او گفته است که از آندراس برویک عامل کشتار نروژ در سال ۲۰۱۱ الهام گرفته است که ۷۷ نوجوان را کشت.

به گزارش لوموند چندین پرونده مشابه برای جوانانی که به ایدئولوژی نئونازی و راستگرایان افراطی نزدیک هستند و بدنبال اقدامات تروریستی در فرانسه بوده اند در دستگاه قضایی فرانسه در دست بررسی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله با سلاح سرد در ایستگاه متروی پاریس؛ مظنون گواهینامه ایتالیایی به همراه داشت

توضیحات پلیس پاریس به یورونیوز فارسی: خطر تروریستی مانع از اعطای مجوز به تجمع مجاهدین خلق شد

انتقاد از پلیس فرانسه به دلیل اجازه برگزاری تجمع به نئونازی‌ها در شهر پاریس