تورنمنت جودوی چین برندگان پنج وزن پایانی خود را شناخت

تورنمنت جودوی چین برندگان پنج وزن پایانی خود را شناخت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسابقات جودوی جایزه بزرگ چین روز شنبه با انجام رقابت های باقی مانده به اتمام رسید و برندگان اوزان سنگین در آخرین تورنمنت این رشته ورزشی پیش از رقابت های جهانی بوداپست به روی سکو…

آگهی

مسابقات جودوی جایزه بزرگ چین روز شنبه با انجام رقابت های باقی مانده به اتمام رسید و برندگان اوزان سنگین در آخرین تورنمنت این رشته ورزشی پیش از رقابت های جهانی بوداپست به روی سکو رفتند.

  • برنادت گراف، جودوکار اتریشی عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی این رقابت ها را از آن خود کرد.

گراف که سال گذشته مدال طلای گرند پری دوسلدورف و نقره رقابت های مسترز را به کارنامه اش افزوده بود درفینال وزن منهای ۷۸ کیلوگرم کارن استونسون، حریف هلندی اش را با تکنیک اوتسوری گوشی سرنگون کرد تا با کسب امتیاز وازاری در نهایت پیروز میدان شود و بر سکوی نخست این وزن بایستد.

جودوکار اتریشی که با کسب این مدال طلا از انگیزه بیشتری برای موفقیت در مسابقات قهرمانی جهان برخوردار شده در باره آماده شدن برای این رقابت ها می گوید: «نخستین مرحله از اردوی آمادگی در یک منطقه کوهستانی اتریش برگزار می شود و ما در آنجا به دوچرخه سواری، راهپیمایی و شنا می پردازیم. سپس برای دو هفته به ژاپن می رویم و در آنجا آخرین مراحل آمادگی پیش از مسابقات را طی می کنیم.»

  • عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی نیز به لوکا کرپالک از جمهوری چک تعلق گرفت که در وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم با اقتدار به قهرمانی دست یافت.

کرپالک، قهرمان المپیک ریو در دسته منهای ۱۰۰ کیلوگرم، در دومین مبارزه دور مقدماتی کیم سانگمین از کره جنوبی را با امتیاز وازاری از پیش رو برداشت و سپس در نیمه نهایی با امتیاز ایپون بر آندره ولکوف روس غلبه کرد و راهی دیدار پایانی شد. جودوکار چک در فینال مقابل دورنبایار اولزیبایار مغولی، دارنده مدال برنز مسابقات گرند اسلم پاریس در سال جاری قرار گرفت. او ابتدا مغلوب فن حریف شد و یک وازاری به ورزشکار مغولی تقدیم کرد اما در ادامه با فن سومی گائشی و نگه داشتن حریف بر روی تشک، امتیاز وازاری را به ایپون تبدیل و کار را یکسره کرد.

کرپالک پس از کسب طلا در باره مبارزه فینال اینچنین سخن گفت: «وقتی برای گرفتن وازاری اقدام کردم می دانستم که باید همه توانم را برای کسب پیروزی به خرج دهم. فن سومی گائشی را با تمام نیرو اجرا کردم و حریف را به پایین کشیدم. از کسب این پیروزی بسیار خوشحالم.»
  • بهترین فن روز پایانی نیز به حرکتی تعلق گرفت کریل دنیسوف روس در دیدار دور مقدماتی دسته منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان بر روی یواکیم دواربی از سوئد اجرا کرد. این فن امتیاز ایپون را برای دنیسوف به همراه داشت.
  • ریونوسوکی هاگا از ژاپن، مدافع عنوان قهرمانی جهان در همین وزن به مدال طلا دست یافت و از همین اکنون برای رقبایش در مسابقات جهانی بوداپست خط و نشان کشید. او در فینال کریل دنیسوف روس را که عنوان های زیادی در کارنامه اش دارد در حالی سه اخطاره کرد که با امتیاز وازاری از او پیش بود.
  • مدال طلای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان به خوسن خالمارزایف تعلق گرفت. این ورزشکار روس که در فینال الکساندر کوکولیتس، مرد شماره یک جهان را پیش رو داشت با فن اوچی ماتا حریف را سرنگون کرد و موفق شد با امتیاز وازاری پیروزی نهایی را از آن خود کند.
  • مسابقه وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم زنان، آخرین رقابت انجام شده در این تورنمنت بود. می جی هان از کره جنوبی موفق شد در دیدار پایانی یلزاوتا کالانینا، حریف اوکراینی و دارنده مدال برنز گرند اسلم باکو در سال جاری را با امتیاز وازاری از پیش رو بردارد و صاحب گردن آویز طلا شود.

رقابت های جودوی قهرمانی جهان ۲۷ اوت تا ۳ سپتامبر در بوداپست برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه درخشش زنان ایرانی در بازی‌های آسیایی؛ کسب مدال در دوچرخه‌سواری، قایقرانی و تکواندو

بهای بلیط‌‌های دیدار دوستانه آرژانتین و استرالیا اعلام شد؛ ۶۳۰ یورو برای دیدن مسی در چین

جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ در چین برگزار نخواهد شد