Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قطر درخواستهای پیشنهادی کشورهای عربی را رد کرد

قطر درخواستهای پیشنهادی کشورهای عربی را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزیر خارجه قطر می گوید کشورش فهرست سیزده ماده ای درخواستهای تعدادی از کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی را برای توقف تحریم علیه دوحه رد می کند. وی افزود کشورش تحت شرایط صحیح، آماده مذاکره است.

مردود شمردن مجدد این درخواست های سیزده گانه توسط محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، در شرایطی است که تنها دو روز به مهلت اعلام شده چهار کشور عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر و بحرین باقی مانده است.

این چهار کشور روز دوشنبه پنجم ماه میلادی گذشته (ژوئن) قطر را به حمایت از گروههای تروریستی و اجرای سیاست هایی که منجر به بی ثباتی در منطقه می شود متهم کردند و با قطع روابط دیپلماتیک خود با این کشور، ۱۳ شرط را برای برقراری مجدد این روابط پیش کشیدند. بستن شبکه تلویزیونی الجزیره، تغییر روابط خود با ایران و تعطیل کردن پایگاه نظامی ترکیه در قطر، بخشی از این شرایط بود.

در همان زمان نیز وزیر خارجه قطر این شرایط را غیر منطقی و غیر قابل قبول دانست و گفت هنوز علت واقعی قطع رابطه این کشورها برای قطر روشن نیست. وزارت خارجه ایران نیز اعلام کرد که حل این اختلافات تنها از طریق روش‌های سیاسی و مسالمت آمیز و گفت‌وگوهای شفاف و صریح ممکن است.

طی سه هفته گذشته دولت کویت به تلاش برای میانجی گری با هدف حل این مناقشه پرداخته و ایالات متحده آمریکا نیز از این تلاش پشتیبانی کرده است. روز شنبه نیز بنا به اعلام کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در گفتگو با مقامات قطر بر راه حل دیپلماتیک این مناقشه تاکید کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجرای الماس‌های گران و خارج ازعرفی که عربستان به رئیس‌جمهور برزیل داده بود؛ بولسونارو رسما متهم شد

شمار قربانیان مراسم حج در گرمای ۵۱ درجه عربستان از هزار نفر گذشت

اطلاعیه دربار از وضیت سلامتی پادشاه عربستان: ملک سلمان دچار «حرارت بالا» شده است