Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

احساسِ تنهایی معضل جدی اروپایِ مدرن

احساسِ تنهایی معضل جدی اروپایِ مدرن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

میلیونها شهروند اروپایی از احساس تنهایی رنج می برند و می گویند در زندگی شخص نزدیکی برای دردل کردن در روزهای سخت و غمگین را ندارند.

مطالعات نشان می دهند که بطور میانگین شش درصد از اروپایی‌ها از این نارسایی عاطفی رنج می برند. در این میان تعداد مردان تنها بیشتر از زنان است.

در عین شگفتی تعداد افراد منزوی در شهرهای بزرگ بیشتر از روستاها و شهرهای کوچک حاشیه‌ای است.

تعداد افراد منزوی در ایتالیا از دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است و به ۱۳.۲ درصد می رسد. در لوکزامبورگ ۱۲.۹ درصد و هلند ۱۰.۲درصد و پرتغال ۹.۶درصد تعداد افردا منزوی است و این کشورها پس از ایتالیا در رده‌های بعدی قرار می گیرند.

در نظرسنجیها بیش از ۶.۱ درصد از شهروندان اروپا گفته اند کسی برای درد دل کردن ندارند. فرانسه از این نظر رتبه اول را با ۱۲.۲۴درصد داراست. ایتالیا با ۱۱.۹ درصد و مقدونیه با ۸.۷ درصد در مکانهای بعدی هستند. قبرسیهای اروپا از همه خوشبخت ترند چرا که این رقم در این کشورجنوبی اروپا به تنها ۲درصد می رسد. اسپانیا نیز یکی مانده به آخر است و نظرسنجیها نشان می دهند که خانواده و خویشاوندان نقش مهمی در حل بحران تنهایی شهروندان دارند.

همانطور که پیشتر اشاره شد تعداد زنان منزوی کمتر از مردان در این قاره است. ۵.۶ درصد از زنان در مقابل ۶.۳ درصد از مردان در این قاره احساس تنهایی می کنند. همچنین ۵.۵ درصد از زنان گفته اند که کسی برای درد دل ندارند و این تعداد در مردان به ۶.۷ درصد می رسد.

در هر دو مورد افراد سالخورده جامعه بیشترین تعداد شهروندان منزوی و تنها را تشکیل می دهند. بیش از ۲۱ درصدِ هلندیهایِ بالای ۷۵ سال در انزوای کامل هستند. افراد سالخورده در اسلواکی خوشبخت ترین اروپایی‌ها هستند و تنها دو درصد از افراد بالای هفتاد سال در این کشور احساس تنهایی می کنند.

معضل تنهایی باعش شده است تا نهادهای اروپایی از جمله کمیسیون و پارلمان در اینباره به طرحهای جدی برای مبارزه با آن فکر و برنامه ریزی کنند. در این زمینه به تازگی کمیسیون اروپایی وبسایت هایی را راه اندازی کرده است که طی آن بسیاری از افراد منزوی می توانند بصورت آنلاین با افراد دیگر گفتگو کرده و دوست‌های جدیدی پیدا کنند. البته باردیگر دسترسی به اینترنت و کار با آن برای بسیاری از افراد سالخورده که درصد بالای شهروندان تنها را تشکیل می دهند آسان نیست و در این جهت نیز باید مقامات اروپایی راهکارهایی جدیدی بیایند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا هر روز تعداد دوستان صمیمی مردان کم و کمتر می‌شود؟