اسرائيل: حزب‌الله به کمک ایران در لبنان خط تولید انبوه سلاح راه می‌اندازد

اسرائيل: حزب‌الله به کمک ایران در لبنان خط تولید انبوه سلاح راه می‌اندازد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مقام‌های ارشد امنیتی اسرائیل می گویند حزب‌الله با حمایت و به پشتوانه دانش نظامی ایران در لبنان در حال راه‌اندازی خط تولید انبوه تسلیحات است.

به گزارش روزنامه هارتص، سرلشکر هارتص هَلِیوی، رئیس اطلاعات ارتش اسرائیل با اشاره به ادعای پیشین روزنامه کویتی الجریده، تایید کرده که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تا به امروز برای حزب‌الله چند کارخانه تولید سلاح راه اندازی کرده است.

به گفته این مقام امنیتی اسرائیل، در جریان سال گذشته ایران در تلاش بوده تا تجهیزات لازم برای خودکفایی تسلیحاتی در زمینه‌های خاص را در لبنان و یمن مستقر کند.

سرلشکر هارتص هَلِیوی با اشاره به حملات موشکی ایران به مواضع داعش در دیرالزور سوریه گفت: «داعش ضربات شدیدتری را متحمل شده بود و اگر هدف از این اقدام نمایش [قدرت] بوده، چنین موفقیتی حاصل نشده است.»

گزارش ماه مارس روزنامه الجریده در این زمینه به نقل از یک منبع ایرانی ادعا کرده بود که در کارخانه‌های اسلحه‌سازی تاسیس شده توسط ایران در لبنان، انواع تسلیحات ‌از جمله موشک با بردی بیش از ۵۰۰ کیلومتر، موشک‌های؛ زمینی، ضدناو و ضدتانک، خودروهای زرهی و پهپادهایی با قابلیت حمل مواد منفجره ساخته می‌شود.

این گزارش همچنین می‌افزاید که حزب‌الله برخی از سلاح‌های تولید این کارخانه‌ها را در سوریه آزمایش کرده و نتیجه موفقیت‌آمیز اعلام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائيل خواهان برخورد آژانس انرژی اتمی با برنامه هسته‌ای ایران شد

هشدار ارتش اسرائیل: توسعه تسلیحاتی ایران در لبنان منجر به جنگ می شود

پیشنهاد فرانسه به حزب‌الله لبنان برای عقب‌نشینی از مناطق مرزی با هدف آتش‌بس با اسرائیل