اعتراض به دونالد ترامپ در رژه دگرباشان جنسی در آمریکا

اعتراض به دونالد ترامپ در رژه دگرباشان جنسی در آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

امسال رژه دگرباشان جنسی در شهرهای نیویورک و سانفرانسیسکو در ایالات متحده با شعارها و پلاکاردهای سیاسی در مخالفت با دونالد ترامپ همراه بود.

گروهی از شرکت کنندگان این مراسم در نیویورک تصاویری از دونالد ترامپ،شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید و تد کروز سناتور جمهوریخواه را همراه با شعارهای مختلف در دست داشتند.

شرکت کنندگان این رژه در سانفرانسیسگو، تمایلی به وجود پلاکارد با عکس دونالد ترامپ نداشتند و خواستار پایین آوردن آنها شدند. آنها معتقد بودند که «چنین روز خوبی را نباید با عکس ترامپ خراب کرد.» > This is the power of Pride https://t.co/VKzwgJn7n2#pride2017pic.twitter.com/1qOuUQdwmV

— The Daily Beast (@thedailybeast) June 25, 2017

دونالد ترامپ، در زمان کارزار انتخاباتی خود در جهت حمایت از حقوق دگرباشان جنسی وعده های بسیاری داد اما در ماه فوریه تنها یک ماه پس از آغاز ریاست جمهوری خود با لغو فرمان اجرایی باراک اوباما درمورد آزادی انتخاب دانش آموزان تراجنسیتی (ترنس ها) در استفاده از دستشویی مردانه یا زنانه اولین قدم را بر خلاف وعده های خود برداشت. پس از این اقدام دولت آقای ترامپ، راهپیمایی های اعتراضی زیادی در سراسر آمریکا براه افتاد.

همچنین آقای ترامپ ماه گذشته با صدور فرمان اجرایی که به مراکز مذهبی آزادی عمل بیشتری می داد، نشان داد که اراده ای برای حمایت از حقوق دگرباشان در دولت او وجود ندارد.
رژه دگرباشان جنسی که در ماه ژوپن و در بسیار از کشورهای جهان برگزار می شود، علاوه بر جنبه های کارناوالی، همواره با مفاهیم حمایت از حقوق دگرباشان مانند مبارزه برای حق ازدواج همجنسگرایان همراه بوده است.

قدمت این رویداد در شهرهای نیویورک و سانفرانسیسکو دو شهر مهم در زمینه حمایت از حقوق همجنسگرایان و دگرباشان (همجنس گرایی مردانه، همجنس گرایی زنانه، تراجنسیتی و دوجنسگرایی) به بیش از پنجاه سال می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا؛ زن تراجنسیتی نامزد دمکرات‌ها برای تصدی فرمانداری ایالت ورمانت

تصاویری از انتقال هواپیمای مافوق صوت کنکورد از مسیر رودخانه در نیویورک

ماجرای مرموز کشف پای قطع شده یک انسان در متروی نیویورک