Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کریس فروم: دوپینگ نکرده‌ام

کریس فروم: دوپینگ نکرده‌ام
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کریس فروم، قهرمان سه دوره «تور دو فرانس» روز جمعه در مصاحبه‌ای اعلام کرد که در جریان مسابقات هرگز از ماده‌ی نیروزای تریامسینولون استفاده نکرده است. وی همچنین تاکید کرد که هیچوقت شاهد استفاده این ماده در میان سایر اعضای تیم دوچرخه سواری بریتانیایی اسکای نبوده است.

سال گذشته نیز هم تیمی‌اش، بردلی ویگینز، قهرمان المپیک و توردوفرانس ۲۰۱۲، صحبت‌های مشابهی درباره استفاده از مواد نیروزا مطرح کرد. با این وجود وی گفت که با اجازه مقامات ورزشی پیش از سه مسابقه مهم از تریامسینولون به منظور درمان بیماری آسم استفاده کرده بود.

تیم اسکای در ماه مارس متهم شد که بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ میلادی ۵۵ دوز ماده نیروزای «کورتیکواستروئید» سفارش داده است. به گفته مقامات تیم تنها بخشی از این ماده برای درمان تعدادی از دوچرخه سواران استفاده شده است. تیم اسکای در پنج سال گذشته ۴ بار قهرمان تور دو فرانس شده و در حال حاضر مقامات ضد دوپینگ بریتانیا درباره احتمال استفاده از مواد نیروزا توسط اعضای تیم تحقیق می کنند.

کریس فروم در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ میلادی در آستانه مسابقات تور دو فرانس از داروی نیروزای پردنیزولون برای درمان التهاب استفاده کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنی که ورزشکاری را به ظن ارتباط با دوست پسرش به قتل رساند «از طریق استراوا او را ردیابی کرده بود»

میلان برای کاهش تصادف دوچرخه‌سواران، کامیون‌ها را مجبور به نصب حسگرهای نقطه کور می‌کند

«ژیمناستیک بوسه»؛ فلسفه ورزش مربی ۸۷ ساله دانمارکی