پس از سوریه دومین پهپاد ایرانی در پاکستان منهدم شد

پس از سوریه دومین پهپاد ایرانی در پاکستان منهدم شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه های پاکستان و برخی منابع غربی از سرنگونی یک فروند پهپاد شناسایی ایران در ایالت بلوچستان واقع در ۴۵ کیلومتری مرز پاکستان با ایران خبر دادند.

آگهی

منابع یاد شده از جمله روزنامه پرتیراژ «داون» در گزارش خود آورده اند که این پهپاد ایرانی حین انجام عملیات شناسایی توسط یک فروند جنگنده نیروی هوایی پاکستان منهدم شده است.

این نخستین حادثه از نوع خود در تاریخ روابط دو کشور اسلامی محسوب می شود که بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز مشترک با یکدیگر دارند. مقامات رسمی دو کشور و فرماندهان ارتش پاکستان هنوز درباره این حادثه اظهار نظر نکرده اند.

روزنامه «دیلی پاکستان» در گزارش خود تصریح کرده است که سرنگونی این پهپاد همزمان با برپایی نشستی فوری میان مسئولان دو کشور پس از شلیک اوایل هفته چند گلوله خمپاره به خاک پاکستان گزارش شده است. در این گزارش آمده است نیروهای مرزی ایران روز یکشنبه چندین گلوله خمپاره به ناحیه پنج گور در منطقه بلوچستان پاکستان شلیک کردند که هنوز هیچ اطلاعاتی در باره وجود تلفات احتمالی این حمله منتشر نشده است.

وجاهت خان یک خبرنگار چند رسانه ای و کارشناس امنیتی از جمله افرادی بود که در توییتی به اطلاع رسانی درباره انهدام پهپاد ایرانی توسط نیروی هوایی پاکستان پرداخت.


از سوی دیگر روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نیز با انتشار خبر سرنگونی پهپاد ایرانی در مرز پاکستان تصریح کرد ایران طی ماههای گذشته بارها از تحرکات عناصر مسلح در طول نوار مرزی خود با پاکستان ابراز نگرانی کرده است. در گزارش واشنگتن پست همچنین آمده است فرمانده نیروهای مسلح ایران اخیرا هشدار داده بود که کشورش آماده حمله به اهدافی در درون خاک پاکستان است. این سخنان بلافاصله با اعتراض شدید اسلام آباد مواجه شد.

پاکستان طی سالهای اخیر بارها نیروهای مرزی ایران را به نقض تمامیت ارضی خود متهم کرده است. این در حالیست که دو کشور در سال ۲۰۱۴ بر سر تقویت همکاری اطلاعاتی جهت مبارز با نیروهای تروریستی در مرز مشترک خود به توافق رسیده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است