Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آتش نشانان موفق به مهار آتش در برخی نقاط پرتغال شدند

آتش نشانان موفق به مهار آتش در برخی نقاط پرتغال شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

آتش نشانان پرتغالی و اسپانیایی طی بیست و چهار ساعت گذشته تلاشی بدون وقفه داشتند تا از گسترش دامنه آتش سوزی مهیب و مرگباری که از شنبه گذشته جنگل‌های مرکزی پرتغال را در خود فرو برده است، جلوگیری کرده و روستاهایی را که در نزدیکی جنگل‌های مرکزی پرتغال هستند از تهدید شعله‌های آتش محافظت کنند.

بیش از ۲۰۰۰ آتش نشان در سراسر پرتغال بسیج شده اند. یازده هواپیمای آتش نشانی نیز شامل هواپیماهایی از کشورهای اسپانیا، فرانسه، ایتالیا و همچنین دو هواپیمای آتش نشانیِ اجاره شده توسط دولت پرتغال، از روز یکشنبه در تلاش برای خاموش کردن آتش هستند.

آتش در مجموع عصر دوشنبه مهار شد اما نظارتها برای پیشگیری از وقوع هر نوع حریق دوباره، همچنان ادامه دارد بویژه آنکه با دمای نزدیک به ۴۳ درجه سانتیگراد احتمال وقوع آتش سوزی در هر لحظه وجود دارد.

آتش یک بار دیگر عصر سه شنبه در منطقه «پدروگائو گرانده» شعله ور شد. این شروع دوباره، مقامات را مجبور کرد تا برای تخلیه ۴۰ سکونتگاه وارد عمل شوند. با این وجود به نظر می رسد به علت بارش شدید باران در برخی نقاط، از قدرت و شدت آتش کاسته شده باشد.

آتش سوزی‌های اخیر در پرتغال ۶۴ کشته، ۱۵۷ زخمی و ویرانی‌های گسترده‌ای را بر جای گذاشته است.

بزرگراه ۲۳۶ پرتغال که در جریان آتش سوزی روز شنبه روی این بزرگراه ۴۷ نفر از جمله ۳۰ نفر در داخل اتومبیل‌های خود جان باختند، به «جاده مرگ» مشهور شده است.

نخست وزیر پرتغال خواستار توضیح روشن و سریع ژاندارمری درباره این حادثه شده است زیرا بسیاری از نجات یافتگان در این منطقه که توانسته بودند از طریق رودخانه فرار کنند می گویند این نیروهای ژاندارمری بودند که بخشی از مردم را که قصد فرار داشتند، به سمت بزرگراه ۲۳۶ و شعله‌های آتش هدایت کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تغییرات اقلیمی و آتش‌سوزی‌های مرگبار؛ جوانان پرتغالی ۳۲ کشور عمدتا اروپایی را به دادگاه می‌کشانند

آتش‌سوزی در انباری در نزدیکی فرودگاه بروکسل؛ دود سیاه آسمان منطقه را در بر گرفت

تشکر فرانسه از عمان پس از آزادی لوئی آرنو؛ دست‌کم۳ شهروند دیگر فرانسه همچنان در ایران زندانی‌ هستند