Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خلبان جنگنده سرنگون شدۀ سوری «زنده» پیدا شد

خلبان جنگنده سرنگون شدۀ سوری «زنده» پیدا شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

خلبان جنگندۀ سوخو Su-22 ارتش سوریه که روز یکشنبه توسط هواپیماهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا سرنگون شده بود، در حومه رقه زنده پیدا شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه سربازان ارتش سوریه توانسته اند کاپیتان علی فهد را روز دوشنبه زنده و در شرایط جسمانی مناسب ىر ۳۰ كيلومتری جنوب رقه ىر منطقه «الرصافة» پیدا کنند. کاپیتان علی فهد توانسته بود پس از هدف گرفته شدن هواپیمای جنگی اش با چتر نجات بیرون بپرد و جان بدر ببرد.

جنگنده های ائتلاف علت هدف قرار دادن این هواپیمای سوری را دفاع از نیروهایی اعلام کرده اند که در حال همکاری با ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا هستند. نیروهای ائتلاف می گویند که جنگنده سوری سوخو Su-22 در حال بمباران مواضع گروه هایی بوده که تحت حمایت ائتلاف بین المللی با داعش مبارزه می کنند.

هدف قرار دادن هواپیمای سوری، علاوه بر دمشق انتقاد کاخ کرملین را نیز به همراه داشت. سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که آمریکا باید به حاکمیت سوریه احترام بگذارد و برای انجام عملیات خود با دمشق هماهنگ کند.

در پی سرنگونی این هواپیما استفان دوژاریک، سخنگوی سازمان ملل نیز نسبت به تشدید درگیری ها در سوریه هشدار داد.

داعش در سال ۲۰۱۴ میلادی شهر رقه را به اشغال خود درآورد. ارتش سوریه اعلام کرده است در جریان حملات جنگنده ها در حومه رقه، توانسته اند بیش از ۲۰ منطقه و روستا را آزاد کنند. به گفته آنها در جریان این عملیات صدها تروریست کشته، ۶ خودروی نظامی، ۱۱ تانک، ۱۰ توپ و بیش از ۲۰۰ خودروی مختلف نیز نابود شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در حمله هوایی در مرز سوریه و عراق «۲۳ شبه نظامی مورد حمایت ایران» کشته شدند

۳ عضو کنگره آمریکا به منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه سفر کردند

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد