Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتشار نام برخی کشته‌های حمله موشکی ایران به دیرالزور

انتشار نام برخی کشته‌های حمله موشکی ایران به دیرالزور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران با انتشار بیانیه‌ای جزئیات بیشتری درباره حمله موشکی ایران به مواضع داعش در شهر دیرالزور ارائه داد.

بر اساس این گزارش، «انبار مرکزی سلاح و مهمات اصلی»، «مرکز فرماندهی و عملیات داعش در شرق دیر الزور»، «مقر تجمع داعش در شرق دیرالزور» و «ساختمان بیمارستان نظامی و الشرعیات داعش» از اهداف عملیات موشکی سپاه پاسداران بوده اند. به گفته سپاه قدس دست‌کم ۶۵ نفر از اعضای داعش در جریان حملات موشکی کشته شده اند.

بیانیه سپاه درباره موقعیت مکانی اهداف، شمار و اسامی کشته شدگان و همچنین خسارات پایگاه‌های دولت اسلامی در استان دیر الزور جزئیات بسیاری ارائه کرده است. در میان قربانیان دست کم نام دو زن به‌عنوان «شرطه (پلیس) اسلامی زنان» دیده می‌شود.

بیانیه #سپاه قدس درباره تلفات #داعش در حمله موشکی دو شب پیش به #دیرالزور/تسنیم pic.twitter.com/3nFKMBac0q

— وقایع اتفاقیه (@VaghayeDaily) June 20, 2017

سپاه قدس به فرماندهی قاسم سلیمانی از سال ۲۰۱۲ و همزمان با بالاگرفتن شعله‌های جنگ داخلی در سوریه، برای حمایت از نیروهای ارتش سوریه وارد این کشور شد. نیروهای مورد حمایت ایران در بسیاری از مناطق درگیری در این کشور، حضور پررنگ دارند.
مقام‌های سیاسی و نظامی ایران اگرچه مشارکت مستقیم شبه‌نظامیان شیعه افغان و پاکستانی در میدان‌های جنگ را تلویحا به رسمیت می‌شناسند، اما می‌گویند نظامیان ایرانی صرفا برای عملیات مستشاری در سوریه حضور دارند.

سپاه پاسداران ایران یکشنبه شب ۶ فروند موشک میان برد بالستیک به مواضع داعش در شهر دیرالزوز شلیک کرد. سپاه اعلام کرد این حمله بی‌سابقه در پاسخ به حملات ۱۷ خرداد تهران انجام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۱۰ گزینه‌ ایران برای انتقام از اسرائیل؛ حمله‌ای مستقیم و موشکی یا نیابتی؟

ایران در میانه جنگ در خاورمیانه از دو سامانه پدافندی جدید رونمایی کرد

ایران ماهواره تحقیقاتی ثریا را «با موفقیت» به فضا پرتاب کرد