Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دارن آزبورن، عامل حمله به مسلمانان در لندن کیست؟

دارن آزبورن، عامل حمله به مسلمانان در لندن کیست؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

خانواده مهاجم مسجد «فینزبری پارک» می گویند از شنیدن خبر شوکه شده اند. در جریان حادثه ای که بامداد دوشنبه در شمال شهر لندن روی داد فرد مهاجم با خودروی ون به مسلمانانی که از مسجد «فینزبری پارک» خارج می شدند حمله کرد که در جریان این حادثه ۱ نفر کشته و ۱۱ نفر زخمی شدند. ۹ نفر از زخمی‌ها روانه بیمارستان و دو نفر در همان محل حادثه مداوا شدند. گفته می شود تنها قربانی این حادثه نیز پدر شش فرزند بوده است.

مهاجم که «دارن آزبورن» نام دارد مردی ۴۸ ساله و پدر چهار فرزند است. خانواده او می گویند: «به ما شوک بزرگی وارد شده است. باور نکردنی است. هنوز هم نمی توانیم این کار را درک کنیم.» آنها در ادامه گفته اند که قلبشان با کسانی است که در این حادثه زخمی شده اند.

وزیر امنیت بریتانیا می گوید که مظنون این حادثه برای سرویس‌های امنیتی شناخته شده نبوده و اعتقاد بر این است که به تنهایی دست به چنین عملی زده است.

دارن آزبورن در شهر وستون‌-سوپر‌-مار انگلستان بزرگ شده و گفته می شود سابقه زندگی در شهرهای کاردیف و سوئیندون انگلستان را نیز داشته است.

حمله به عابران در نزدیکی مسجد «فینزبری پارک» که کمی پس از نیمه شب روی داد، چهارمین حمله تروریستی در بریتانیا طی سه ماه گذشته محسوب می شود. پیش از این، حملات به غیرنظامیان در وستمینستر، منچستر و لاندن بریدج دستکم ۳۰ کشته برجای گذاشته بود.

در پی حمله «فینزبری پارک» ترزا می، نخست وزیر بریتانیا از محل وقوع این حادثه بازدید و با روحانیون مذهبی گفتگو کرد.

جرمی کوربین، رهبر حزب کار بریتانیا نیز هنگام بازدید از این مکان به خبرنگاران گفت: «حمله به یک مسجد، حمله به یک کنیسه و حمله به کلیسا در واقع حمله به همه ماست.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف بقایای انسانی در دو چمدان در پل کلیفتونِ بریستول؛ مظنون برای بازجویی به لندن منتقل می‌شود

عروسکی که ۶۵ ساله شد؛ برگزاری نمایشگاه باربی در لندن

برای اولین بار؛ پرواز و عبور دو چترباز با لباس بال‌دار از میان پل برج لندن